Kiütötte a Pécs a Zalaegerszeget

:

:

Stefanie Murphy vezetésével magabiztosan nyerte a Pécs a ZTE elleni bajnoki rangadót. Zeljko Djokic együttese már az elsõ percekben magához ragadta a kezdeményezést és végig kézben tartotta az összecsapást. A remek dobóformát mutató pécsiek végül 87-68 arányú gyõzelmet arattak és ezzel továbbra is veretlenek a Magyar bajnokságban.

Az alapszakasz végeredménye szempontjából rendkívül fontos mérkõzésre került sor szombaton, amikor a ZTE a Pécs csapatát fogadta. A találkozó a rangadó minõsítést kapta, de a fontos kérdések nagyon hamar megválaszolásra kerültek ezen a délutánon.

Nem telt el 2 perc és 9-0-ra vezetett a Pécs. A hazaiak elsõ pontját 2 és fél perc játék után Varga Zsófia szerezte büntetõbõl. A nagy iramot diktáló pécsiek azonban folyamatosan növelték az elõnyüket és a 6 perc alatt 10 pontig jutó Stefanie Murphy vezetésével 13-3-nál már kétszámjegyûre hízott a differencia. Az elsõ etap végén 25-13-as baranyai elõnyt jegyezhettünk fel.

Zeljko Djokic csapatának lendületét a két negyed közötti kisszünet sem törte meg. A második szakasz felénél a hazaiak által tarthatatlannak bizonyuló Murphy már a 18. pontját szerezte. A két csapat között pedig Raksányi leindításból szerzett duplája után már nem a 10, hanem a 20 pontot ostromolta a különbség. 37-18 után Czukor triplájával és Szélesy két büntetõjével 14 egységre zárkóztak fel a hazaiak, de a szünetig ennél közelebb nem kerültek. Pilav egy triplával elmozdította a kisebb holtpontról a társait és így 20 perc után 48-31 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyed elején Murphy újabb remek megmozdulásai után 54-34-nél már a 20 pontot is elérte a különbség. Ez a differencia állandósulni látszott, sõt a mérkõzés összképét jól jellemzi, a pécsiek úgy õrizték magabiztosan az elõnyüket, hogy Allie Quigley az elsõ pontjait a harmadik negyed végjátékában szerezte. A harmadik etap utolsó két percébe 61-41-es állásról érkeztek a felek, de ekkor egymás után két labdát adtak el a pécsiek, a hazaiak ezt pedig ki tudták használni. A negyed végén ennek megfelelõen 63-49-re zárkózott fel a ZTE.

A negyedik etap elején beragadtak a vendégek, miközben a hazai oldalon Varga és Czukor is eredményes volt, így 66-56-nál 10 pontra csökkent a különbség. Mielõtt azonban elkezdhettek volna reménykedni a hazaiak, a pécsiek rendezték a soraikat. Ez egy 18-5-ös futásban nyilvánult meg, mely után 84-61-nél végleg eldõlt a találkozó sorsa. A végjátékban már nem változott érdemben az állás, 87-68-ra nyert Zeljko Djokic együttese.

A lepattanókért folytatott csatát 32-13 arányban megnyerõ pécsi csapat legjobbja a 24 pontot szerzõ Stefanie Murphy volt, aki az egész mérkõzésen egy dobást hibázott. A baranyaiaktól még ki kell emelni Raksányi 21 és Horváth Lilla 14 pontját. A zalaegerszegieknél a Szélesy-Zsovár-Czukor trió tartotta a lelket a csapatában.

ZTE NKK–Pécs 2010 68–87 (13–25, 18–23, 18–15, 19–24)

A játéknap további eredményei

Atomerõmû-KSC Szekszárd–DKSK-MISI 74–69 (18–15, 22–19, 9–14, 25–21)
Bajai NKK–BSE-FCSM 58-49 (10-15, 15-15, 11-10, 22-9)

7. Vasas 	                8 3/5 	421–463   0.688
8. DKSK MISI 	                9 2/7 	549–624   0.611
9. Atomerõmû KSC 	        9 2/7 	571–711   0.611
10. Ceglédi EKK 	        9 2/7 	527–675   0.611
11. BSE-FCSM 	                9 1/8 	456–663   0.556
12. ELTE-BEAC Újbuda 	        8 0/8 	403–651   0.500