Kiütötte a ZTE NKK a Ceglédet

:

:

A hazai élvonal szombati játéknapjának záró mérkőzésén a ZTE NKK 96-63-ra legyőzte a VBW CEKK Ceglédet.

Az első percekben fej-fej mellett haladt a két gárda, de jellemzően pár ponttal a ZTE járt előrébb. A hazaiak 18-17 után két triplával kerültek lépéselőnybe. A 24-19-ről induló második negyed bizonyult döntőnek. Ezt a szakaszt egy újabb zalaegerszegi tripla vezette fel. Kiemelkedő dobóformát mutatott Horváth Zsófia együttese. A nagyszünetben már 11 triplánál járt a ZTE, mely a második negyedet 30-15-re nyerte. A félidőben így 54-34-re vezetett. Kirby Burkholder 15 pontnál és 7 lepattanónál járt ekkor.

Fotó: ZTE NKK Facebook – Jóna István

A harmadik etap már kiegyenlítettebb játékot hozott. A különbség 20 pont környékén állt be a felek között. A ZTE magabiztos vezetése nem forgott veszélyben. Az utolsó 10 percnek 71-48-ról futott neki a két gárda. Horváth Zsófia 84-60-nál kért időt, hogy az utolsó percek megfelelő koncentrációjára felhívja a figyelmet. Ez sikerült is. A ZTE 12-3-a szériával zárta le a meccset és ezzel alakult ki a végeredményben megjelenő jelentős differencia.

ZTE NKK – VBW CEKK Cegléd 96-63 (24-19, 30-15, 17-14, 25-15)