Kiváló dobóformával aratott győzelmet a Csata a Cegléd otthonában

VBW CEKK Cegléd - Ludovika Csata 63-85 (17-29, 27-20, 13-19, 6-17)

Albertirsa, Albertirsa Sportcsarnok
Győrffy Pál Attila, Pozsonyi László, JAKAB László Imre (Bogárdi János)

VBW CEKK Cegléd: Laufer 16/3, Cooper 17, Viszmeg 3/3, Williams 25/12, Kobolák -. Csere: Szirony -, Horváth -, Rakita -, Daróczi -, Szabó 2.

Ludovika Csata: Toman D. 8/3, Horváth 13/9, Fuehring 18/3, Czank 8/3, Barnai 12. Csere: Szabó 15/6, Gábor 2, Boros -, Jáhni 9/3, Gyöngyösi -.

A bajnokság 20. fordulójában a Ludovika Csata 85-63-as győzelmet aratott a VBW CEKK Cegléd otthonában.

A mérkőzés igencsak ponthiányosan vette kezdetét. Másfél percig egyik félnek sem sikerült találatot szerezni, mígnem Toman Dóra hárompontosa törte meg a csendet. Ezzel a Csata került lépéselőnybe. Ezután Barnai Judit pontjai következtek, majd a Cegléd oldaláról Kiana Williams is betalált. Barnai ezt követően újból sikeres volt, illetve Samantha Fuehring dobásai is betaláltak, ekkor pedig már 2-9-et mutatott az eredményjelző. A vendégek ezt követően is stabilan tartották előnyüket, mely a negyed ötödik percére egészen pontosan hét pontra nőtt (4-11). Ekkor ceglédi időkérés következett. Visszatérve azonban továbbra is könyörtelen ritmust diktált a fővárosi együttes, ennek köszönhetően pedig közel tíz pontra tudták növelni a differenciát. Ekkor azonban Viszmeg Míra vette kezei közé az irányítást, s egy jól időzített triplát süllyesztett az ellenfél hálójába (7-13), mellyel megkezdődött a ‘hárompontosok periódusa’. A Csata oldaláról előszőr Fuehring, majd a CEKK csapatából Williams volt sikeres távolról, mellyel 10-16-ra változott az állás. Itt egy pillanatra megszakadt a triplasorozat, méghozzá Czank Tímea közelijével, miután viszont ismét Williams dobott kosarat távolról. A csapatok csak úgy pakolták a pontokat egymásután a táblára. Minden hazai találatra azonban egy vendég kontra érkezett, amivel Tursics Krisztiánék meg tudták őrizni magabiztos előnyüket, sőt, a differencia 17-27-nél már tíz pontot is elérte. A játékrész 17-29-es eredményét végül Jáhni Zsófia kosara rögzítette.

A második felvonást Samantha Fuehring találata vezette fel, mellyel a Csata légiósa egészen pontosan a hetedik pontját szerezte meg. Ez pedig egy igencsak magabiztos vendég periódus kezdete volt. 8-0-át regisztrálhattunk, amikor a Cegléd oldaláról is megérkezett a negyed első találata, méghozzá Samantha Cooper jóvoltából. Ez a kosár pedig már kellő löketet adott a hazai együttesnek ahhoz, hogy jelentős pontokat dolgozzon le hátrányából – 30-38-nál ismét tíz pont alá férkőzött a Cegléd. Ez a kilenc pontos differencia a következő percekben pedig állandósulni látszódott, mígnem a CEKK ismételten ritmust váltott. A Csata számára a legnagyobb fejfájást ekkor Kiana Williams okozta, aki 15 perc játékidőt követően ugyanennyi pontot jegyzett fel neve mellé. A Cegléd az első félidőt végül egy 6-2-es szakasszal zárta, melynek köszönhetően öt pontra tudtak felzárkózni. A felek így végül 44-49-ről fordulhattak. Húsz perc elteltével a mezőny legeredményesebb játékosa továbbra is Kiana Williams volt 20 ponttal, akit a Csata oldaláról Samantha Fuehring követett 12-vel.

A nagyszünet után hasonló ritmusban folytatódott a játék, mint ahogy a mérkőzés indult. A harmadik negyed első találatát közel három perc elteltével szerezte meg Samantha Fuehring, mire Samantha Coopertől érkezett a válasz. Ezután egy bombabiztos vendég periódus vette kezdetét. Tursics Krisztián tanítványai mind a védő-, mind pedig a támadótérfélen remekeltek, melynek köszönhetően egy 2-12-es szakasz következett számukra. Ezt csakis egy ceglédi időkérés tudta megállítani, a differencia ekkor pedig ismételten tíz pont fölött járt. A rövid taktikai szünet során azonban kellő fejmosást kapott a CEKK, visszatérve ugyanis 7 pontot szereztek sorozatban, míg a vendégeknek egyet sem sikerült, úgyhogy ezúttal Tursics Krisztián kért időt csapatának. A negyed hátralévő perceiben azonban nagy változás már nem történt a mérőzés alakulását tekintve. Williams továbbra is dominálta a Cegléd játékát, szép csapatmunkájának köszönhetően azonban az előny a Csatáé maradt. A záró szakasz végül 57-68-ról folytatódhatott, méghozzá egy 8-2-es vendég szakasszal. Ezzel egészen pontosan 17 pontra nőtt a Csata előnye, amit négy perce volt a CEKK csapatának lefaragni. Ez azonban nem sikerült a haza együttesnek. A Ludovika Csata végül egy újabb magabiztos periódussal zárta a találkozót, mellyel 85-63-as győzelmet tudott aratni a Cegléd otthonában. A mezőny legeredményesebbje a 25 pontos Kiana Williams lett, akit Samantha Fuehring követ 18 dobott ponttal, illetve 8 lepattanóval.