Könnyed gyõri siker a hétközi éjszakázás után

:

:

Nem hozott meglepetést a Magyar bajnokság 10. fordulójának vasárnapi záró mérkõzése. A Gyõr a papírformának megfelelõen 103-58 arányban verte a Szekszárdot.

A gyõriek a szerdáról csütörtökre virradóra rendezett spanyolországi Euroliga mérkõzésük után vasárnap léptek pályára. Fûzy Ákos együttesének vendége a Szekszárd volt. A két csapat a nyitó fordulóban a tolnai megyeszékhelyen már találkozott és akkor a gyõriek 75-52-es gyõzelmet arattak.

Fásultan kezdett a Gyõr, Dragana Svitlica pontjaival a Szekszárd szerzett vezetést. A vendégek 4 perc elteltével Pap Regina találata után 9-6-os elõnyben voltak. Ezt követõen azonban Shegog és Rasheed villant, 12-12-nél pedig már egyenlõ volt az állás. Az elsõ etap végén Kublina büntetõivel 14-12-es elõnyre tett szert a Gyõr. Innentõl kezdve a vendégek már nem tudták visszavenni a vezetést.

A második negyed elején két tripla pecsételte meg a Szekszárd sorsát. Elõbb Kublina, majd Raksányi volt eredményes távolról. Nem telt el 2 perc és 22-14-nél már 8 egységnyi differenciát regisztrálhattunk. A címvédõ kiválóan célzott távolról, összesen kilenc hárompontost szereztek a mérkõzésen. Az elsõ félidõ végén 48-26 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyedben 30 pont felett állandósult a különbség, a negyedik szakaszban pedig a gyõri híveknek már csak azt kellett számolniuk, hogy átlépik-e a kedvenceik a 100 pontot. Ez végül sikerült, a Gyõr 103-58-as gyõzelemmel köszöntötte a 27. születésnapját ünneplõ Nagy-Bujdosó Nórát. Fûzy Ákos tanítványai közül Shegog 23, Rasheed 18 pontig jutott, míg Raksányi neve mellé 15 egység került. A szekszárdiaknál Oleksandra Chek jegyzett 16 pontot.

Hat Agro-UNI Gyõr–Szekszárd 103–58 (14–12, 34–14, 29–16, 26–16)

1. UNIQA Euroleasing Sopron  10	10/0  779–474	1.000 	20 pont
2. HAT-AGRO UNI Gyõr	      9	 7/2  711–526	0.889 	16
3. PEAC Pécs	             10  7/3  709–603	0.850 	17
4. PINKK Pécs 424	      8	 5/3  529–507	0.813 	13
5. Work Force DKSK-Miskolc   10	 6/4  804–658	0.800 	16
6. ZTE NKK	              9	 5/4  608–597	0.778 	14
7. Atomerõmû-KSC-Szekszárd   10	 4/6  684–763	0.700 	14