Könnyedén nyert a Csata a PINKK otthonában

PINKK-Pécsi 424 - Ludovika-FCSM Csata 47-85 (24-26, 10-28, 9-17, 4-14)

Kozármisleny, Városi Sportcsarnok
Minár L., Tóth C., Nyilas I. (Farkas Z.)

PINKK-Pécsi 424: Vorpahl 6, Vári 10, Szücs L. 5/3, Demeter 6, Sarauskaite 9. Csere: Tenyér, Zubac, Horváth Zs. 1, Jáhni 3, Pucz, Kovács K.

Ludovika-FCSM Csata: Horváth B. 8/6, Mányoky R. 8/2, Lelik 18/12, Zempare 9/3, Hayes 13/3, Csere: Angyal B. 6/6, Hegedűs 4, Böröndy V. 7/3, Gyöngyösi 4, Farkas 2, Angyal N. 1, Toman 5/3.

A szombati játéknap záró mérkőzésén a Ludovika FCSM Csata 85-47-es győzelmet aratott a PINKK Pécsi 424 otthonában.

Az a két csapatunk találkozott szombaton este Kozármislenyben, mely a sorsolás szerinti összes mérkőzését le tudta játszani eddig. Az első negyedben 11-11-ig haladt fej-fej mellett a két gárda. A Csata ezt követően egy 7-0-s szakasszal hagyta állva riválisát. Ez a 7 pont volt a legnagyobb differencia a felek között. A negyed hajrájában 26-19 után a PINKK még 26-24-re felzárkózott. Sőt, a második szakasz elején egy triplával a vezetést is átvették a hazaiak. Innen azonban egy új mérkőzés kezdődött, melyet toronymagasan uralt a Csata. Tursics Krisztián tanítványai 16-0-val állva hagyták riválisukat. A félidőre pedig a 20 pontot is elérte a differencia. Az első 20 percet Mányoky Réka triplája zárta, amivel 54-34-re ment a Csata.

A harmadik negyed elején közel három percet kellett várni az első találatra. Ez Batabe Zempare duplája volt. A Csata 20 pont felett állandósította előnyét. A játékrész hajrájában pedig már a 30 egységet ostromolta differencia. A Csata jó ritmusú, gyors támadásokat vezetett, miközben védekezésben is remekelt. Mindössze négy mezőnykosarat engedett a hazaiaknak. A 71-43-ról induló záró szakaszban már nem volt kérdés a győztes kiléte. A kezdők mindkét oldalon pihenőt kaptak. A padról érkezők – különösen a Csatánál – bátor megmozdulásokat mutatottak. Végül a fővárosi együttes 14-4-re ezt a periódust is megnyerte. Összességében pedig magabiztos 85-47-es sikert ünnepelhetett.

Fotó: Szilágyi Dénes / Ludovika-FCSM Csata