Közel 30 ponttal verte Kínát Ausztrália

:

:

Fotó: Basketball Australia

Szerdán felkészülési mérkőzést vívott Ausztrália és Kína. Az ausztrálok nagy fölényben kosárlabdázva 94-66-os sikert arattak.

A Ford Ballin’24 kosaras rendezvénysorozat részeként megvívott melbourne-i összecsapáson a félidőben 45-36-ra vezettek az ausztrálok. A harmadik negyedben 55-44 után hagyták állva végleg riválisukat. Az utolsó 10 percnek már 71-49-ről futottak neki a csapatok és ott nem lehetett kérdés a győztes kiléte.

Az ausztráloknál Isobel Borlase és Alice Kunek 19-19 pontot ért el. A kínaiak legeredményesebbje a 21 pontos Wang Siyu volt.

A Magyarországra érkező ausztrál játékosok közül Darcee Garbin 22 perc 17 másodperc alatt 15 pontot és 5 lepattanót jegyzett, míg Stephanie Reid 19 perc alatt 7 ponttal és 2 lepattanóval zárt.