Orman Genclik - DVTK 81-73 (19-19, 21-18, 13-20, 28-16)

Ankara, Sait Zarifoğlu Spor Salonu
Isachenko, Stefanov, Nagornyi (Kurshumlija)

Orman Genclik: Robinson 17/3, Fitiki 13/2, Uzun 12/3, McCowan 21, Lucet 9/3. Csere: Avci, Gezgin 9/9, Gokdemir.

DVTK: Green 24, Kányási 9/3, Aho 3/3, Medgyessy 11/3, Jovanovic 2. Csere: Tóth, Kiss 16, Bernáth 8/3.

Az Európa Kupa 3. fordulójában az Orman Genclik otthonában 81-73-as vereséget szenvedett a DVTK.

Idegesen kezdtek a csapatok. Az első három percben mindössze két hazai mezőnykosarat jegyezhettünk fel. Ezzel 4-0-s előnybe került az Orman Genclik. Danielle Robinson büntetőkkel növelte a különbséget, de ezt követően Aho Nina triplájával a DVTK is megszerezte első találatát. 6-3 után a folytatásban 4-6 pontos különbség állandósult a felek között. A török gárdának 16-8-nál akadt egy kisebb megugrása, de Földi Attila időkérése után Bernáth Réka és Kányási Veronika hármasaival gyorsan szépített a DVTK. Sőt, Kányási ziccere és Bernáth újabb triplája után 19-16-nál már 11-0-s futást regisztrálhattunk. A magyar csapat összesen négyszer volt eredményes távolról. A negyedet azonban egy sikeres hazai távoli kísérlet zárta. Ennek megfelelően 10 perc játékot követően 19-19 állt az eredményjelzőn. A törökök sem akartak lemaradni a hármasokkal. A második negyed elején gyorsan kettőt is hozzátettek. Összességében pedig 9-2-es sorozattal indították a játékrészt, 28-21-re elszakadva ezzel.

A DVTK első találatát a második negyedben Medgyessy Dóra szerezte, majd Cheridene Green és Bernáth Réka állt a csapat élére. Green 12, Bernáth 8 pontot szerzett az eső 20 percben. Ismét 4-6 egység között állt be a mérkőzés. Rendre tudott válaszolni a török kísérletekre a DVTK. Kiss Angelika is betalált kétszer a félidő utolsó öt percében, így 33-31-nél és 35-33-nál visszajött két pontra magyar csapat. Volt labdájuk a mieinknek az egyenlítéshez. Ezzel nem sikerült élni. A félidőben végül 40-37-re ment az Ormanspor. A hazaiaknál a legeredményesebb a 13 pontos Goksen Fitik volt. A harmadik negyedet Cheridene Green büntetői vezették fel magyar részről. Minimális hátrányban követte riválisát a DVTK. Kifejezetten élvezetes, fordulatos csata kerekedett. Nagy erőfeszítések árán végül Kiss Angelika révén 46-46-nál sikerült utolérni a törököket.

A DVTK egyenlítése után 51-46-ra újra ellépett a házigazda, de innen Medgyessy Dóra 2+1-es megoldásával, illetve Green újabb két ziccerével előbb egyenlítettek a mieink, 53-51-él pedig a vezetést is átvették. A brit center egymaga 10 pontot szerzett ebben a 10 percben. Kányási Veronika növelte az előnyt 55-51-nél. Az ekkor kialakult differencia a negyed végére is megmaradt. Az 57-53-ról induló záró szakaszban Kiss Angelika négy pontjával 61-55-re ellépett a DVTK és volt labdája ennél is nagyobb differenciához. A lehetőségek kimaradtak és ezeket könyörtelenül megbüntette a török alakulat. Hat perccel a vége előtt 61-61-nél egyenlítettek. Innentől egészen az utolsó percig fej-fej mellett haladt a két gárda. Három alkalommal (66-64, 68-66, 70-68) is a magyar csapat vezetett. Ennél a két egységnél jobban nem sikerült elszakadni. Az utolsó két percben Danielle Robinson öt pontjával 75-70-re ellépett az Ormanspor. A megszerzett előnyüket pedig magabiztosan tartották. Több lehetőség is kimaradt a mieinknél és ezt kihasználva az utolsó percben 10 ponttal ellépett az Orman Genclik. Végül 81-71 után Kányási Veronika alakította ki egy szép betörést követően a végeredményt.