Közel voltunk a görögökhöz

:

:

Az utolsó köréhez érkezett az A-divíziós U20-as Európa-bajnokság. A magyar válogatott Görögországgal mérkõzött. Székely Norbert együttese 59-49-es vereséget szenvedett és ezzel eldõlt, hogy a hétvégén az A-divíziós tagság megõrzéséért kell pályára lépnie a magyar csapatnak.

Írta és fotók: Pados Noel

A torna utolsó körében megemelkedett a tét, és bíztunk benne, hogy az elõzõ mérkõzés második félidejében mutatott játékot tovább tudjuk vinni a görög csapat ellen. Legfõbb feladatunk a torna legjobb játékosai közé tartozó Spanou semlegesítése volt, aki a pálya minden területérõl veszélyt jelentett az ellenfelekre. Taktikánkat ennek megfelelõen építettük fel, mely remekül mûködött.

Mindkét csapat nagy energiákat fektetett a védekezésbe, tiszta dobóhelyzetekre nem nyílt lehetõség. A második negyedben azonban volt egy két perces rövidzárlatunk, mely során eladott labdákból könnyû ziccerekhez juttattuk a görög gárdát. Gyakorlatilag ez jelentette a minimális különbséget. A szünet után újra ledolgoztuk a hátrányt, majd ismét eladott labdák következtek. Sajnos saját magunkat hoztuk ezekkel nehéz helyzetbe.

A negyedik negyed közepén ennek köszönhetõen 7 ponttal megugrott ellenfelünk, de lépésrõl lépésre egyre közeledtünk. Az utolsó két percben 2-3 pont volt már csak a két együttes között, de ekkor több büntetõt is elhibáztunk, így az egyenlítés helyett, újra növekedni kezdett a különbség. A végjátékban már kockáztatnunk kellett, de nem ültek a távoli dobások, ellentétben a görögöknek.

Ezzel eldõlt, hogy szombaton és vasárnap az A divíziós tagság megõrzéséért lépünk pályára. Ehhez mindkét hátralevõ mérkõzésünket hoznunk kell! Az elsõ ellenfél, akivel szombaton 13.15 órakor megyünk csatába, a német-ukrán párharcból kerül ki.

Székely Norbert: „Fegyelmezetten. a taktikai utasításokat maradéktalanul betartva kosárlabdáztunk, ám volt néhány üres járatunk, melybõl elõnyt kovácsoltak maguknak a görögök.”

Görögország – Magyarország 59-49 (10-13, 12-4, 14-14, 23-18)

Görögország: Spanou 13, Slouka 11/9, Chatzigiakoumi 10/3, Stamolamprou 9/3, Tarla 7/3, Pateraki 3/3, Christinaki 2, Fouraki 2, Politopoulou 2, Kalampakou -, Pavlopoulou –

Magyarország: Katona Sz. 13/3, Barnai 9, Szamosi 8, Horváth B. 6/3, Fuisz 5, Licskai 3/3, Böröndy V. 3, Czirják N. 2, Vágvölgyi P. –

Mezõny dobószázalék: 23/59 39% ill.16/51 31 %
3-pontos dobószázalék: 7/23 30% ill.3/9 33 %
Büntetõ dobószázalék: 6/8 75% ill. 14/21 67%
Lepattanó: 38 (Spanou 10) ill. 36 (Brnai, Szamosi 7-7)
Gólpassz: 14 (Politopoulou 4) ill. 7 (Horváth B. 3)