Krivacevic Tijana 10 pontja a Botas újabb sikere alkalmával

:

:

A török élvonal 13. fordulójában vasárnap délután a Botas 89-45-ös gyõzelmet aratott a Kırçiçeği Bodrum otthonában. Krivacevic Tijana 10 ponttal, 5 lepattanóval, 3 gólpasszal vette ki a részét a sikerbõl.

A nyeretlen sereghajtó otthonában lejátszott mérkõzésen a Botas csütörtöki EK-meccsének hiányzói közül Krivacevic Tijana már tudta vállalni a játékot, de Jewell Loyd még nem állt a szakmai stáb rendelkezésére.

A Botas nagy favoritként lépett pályára és már az elsõ negyedben lépéselõnybe került. Hat perc után 14-4 állt az eredményjelzõn. Az elsõ szakasz végén pedig 19-11-es állást rögzíthettünk. A félidõig megduplázta elõnyét a Botas, így a nagyszünetben 41-22 állt az eredményjelzõn.

A Bodrum, mely török viszonyokhoz képest viszonylag szûkös kerettel és forrásokkal rendelkezik, a harmadik negyedben még 20 pont környékén követte a Botas-t. Az 54-34-rõl induló záró szakasz hozta el a kiütést. Ezt a 10 percet 35-11-re nyerte a Botas. Krivacevic Tijana 19 és fél perc alatt 10 ponttal, 5 lepattanóval, 3 gólpasszal vette ki a részét a sikerbõl.

A török alapszakasz elsõ körét a Botas 9 gyõzelemmel és 4 vereséggel zárta.

Kırçiçeği Bodrum – Botas 45-89 (11-19, 11-22, 12-13, 11-35)