FIBA 3x3 Nations League Final 2022
Konstanca, Románia

A magyar válogatott pontszerzői: Pusztai Petra 6, Jáhni Zsófia 4, Tóth Orsolya 2, Tenyér Zsófia 2.

:

A konstancai 3×3-as Nemzetek Ligája döntőn a magyar válogatott 14-8-ra legyőzte Litvániát és ezzel életben tartotta esélyeit a továbbjutásra.

Nagyon egyszerű volt a képlet, csak egy győzelemmel tarthatta életben továbbjutási esélyeit válogatottunk. Nem telt el 10 másodperc és Tóth Orsolya büntetőjével már vezettek a mieink. Ezt követően Pusztai Petra növelte az előnyt. Motiváltan kezdtek a magyar lányok. A győzelem mellett a minél több szerzett ponttal is javíthatták esélyeiket a mieink.

Az első perc végén Jáhni Zsófia módosította 3-0-ra az állást, majd a második percben Tóth Orsolya szerezte a mieink negyedik pontját. A második megszakítás előtt pedig Pusztai Petra ismét betalált, így már 5-1-ről érkezett el a kisebb pihenő. Jól kezdett válogatottunk, kézben tartották az irányítást a lányok. Egyedül a két kihagyott büntető okozhatott fejfájást.

Visszatérve a pályára, Jáhni Zsófia és Pusztai Petra növelte az előnyt. A mérkőzés felénél 7-2 állt az eredményjelzőn. Több lehetőség is kimaradt az összecsapás középső szakaszában, ráadásul a második megszakítás előtt egy duplát értékesítettek a litvánok és ezzel 7-4-re szépítettek. Innen érkezett el a kisebb pihenő.

Az utolsó három percbe fordulva Pusztai Petra két villanása alakította 9-4-re az eredményt. Szépített Litvánia, de erre Jáhni Zsófia válaszolt egy büntetővel és egy mezőnykosárral. Az utolsó percbe fordulva pedig Tenyér Zsófia és Pusztai Petra alakította 13-8-ra az eredményt. A győzelem nem forgott veszélyben, de minden pontra szükség volt. Az utolsó másodpercekben Tenyér Zsófia betörésével született meg 14-8-as végeredmény.

A győzelemmel életben maradtak a továbbjutási esélyek. A magyar válogatott sorsa viszont nem a saját kezében van. A képlet nagyon egyszerű. Amennyiben este a 19 óra 10 perckor találkozón Kína legyőzi Litvániát, a negyeddöntőben folytatják a mieink. Litván siker esetén búcsúzik válogatottunk a tornától.