Kurszki gyõzelem a Schio tisztes helytállása mellett

:

:

A címvédõ Dinamo Kurszk 73-61-re legyõzte a Famila Schio-t és ezzel 1-0-ra vezet az Euroliga negyeddöntõ párharcban. Az olasz csapat szervezett játékkal kiválóan tartotta magát.

Fotó: FIBA.basketball

A Schio 7-2-es elõnyre tett szert az elsõ percekben. Ezt követõen 10-10-nél egyenlített a Kurszk és az elsõ etap végére 20-15-nél már a hazaiak jártak elõrébb. A második negyedben 28-17-nél átlépte a 10 egységet a differencia, de az orosz sztárcsapat nem tudta a döntõ fordulatot bevinni a meccsbe. A Schio a félidõig 10 egységig jutó Isabelle Yacoubou remek játékával tartotta a lépést. A lepattanókat jobban is szedték. A meccs 10 pont környékén állt be, 20 perc után 40-28-as eredményt rögzíthettünk.

A harmadik negyedben sem változott a játék képe. Kiválóan felkészítette Pierre Vincent a csapatát, az edzõk párharcát egyértelmûen megnyerte ezen a délutánon. A legkisebb különbséget 54-48-nál jegyezhettük fel. Az utolsó 10 percnek 56-48-ról futottak neki a csapatok. A döntést a záró szakasz elsõ percei hozták el. Fáradni látszott a Schio, három percig nem találtak be. Ez idõ alatt 63-48-ra lépett el a Kurszk és innentõl már lezárták a meccset. A gyõztes gárdában a 17 pontos Epiphanny Prince lett a legeredményesebb.

Dinamo Kurszk – Famila Schio 73-61 (20-15, 20-13, 16-20, 17-13)

Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a Dinamo Kurszk javára.