3x3

Küzdelmes mérkőzésekkel tért vissza hosszú kihagyása után a 3×3-as válogatott

:

:

Szombaton elrajtolt a svájci Mies városában, a Nemzetközi Kosárlabda Szövetség (FIBA) főhadiszállásán a FIBA 3×3 Women’s Series 2021-es kiírása. A nyolccsapatos torna nyitó napján a csoportmeccseket rendezték. A magyar válogatott 622 nap elteltével vívott ismét tétmérkőzéseket. Mindhárom találkozójukat elveszítették a mieink és ezzel a csoportjuk negyedik helyén zártak. Ami azt jelenti, hogy a magyar válogatott számára véget ért a torna és összességében a 7. pozícióban végeztünk.

Esős, hűvös idő fogadta a csapatokat a torna helyszínén. A kora délutáni órákban Románia ellen kezdte szereplését a magyar csapat. Hosszabbítást követően 18-16-os vereséget szenvedett válogatottunk. A találkozó elején magukhoz ragadták a kezdeményezést Medgyessy Dóráék, 6-3-ra, 7-4-re, majd 10-6-ra is vezettünk. A rendes játékidő utolsó három percébe 12-8-ról érkeztünk, majd az utolsó percbe is még 16-13-as előnyről fordultunk.

A végjátékban előbb egy büntetőt értékesített Románia, majd 10 másodperc volt hátra, mikor Sonia Ursu távoli dobásával egyenlített riválisunk. A hosszabbítás elején rögtön az első támadásból betalált a román csapat. Ezt követően a magyar távoli kísérlet lejött, majd Ursu egy betörést követően megnyerte a meccset csapatának.

A program számunkra Spanyolország ellen folytatódott, akik 16-14-re múlták felül válogatottunkat. A magyar lányok a mérkőzés elején 4-0-s hátrányba kerültek és ez összességében meghatározta a mérkőzés képét. A folytatásban többször is felzárkóztunk egy pontra (5-4, 6-5, 9-8, 10-9), de fordítani nem sikerült. A spanyolok a hajrához közeledve 13-9-re elszakadtak.

Medgyessy Dóra bravúros távoli dobásával 13-11-nél újra nyílt lett a találkozó. Sőt, kevesebb, mint fél perc volt hátra, amikor Papp Dia duplája után 15-14-nél felcsillant a remény a bravúrra. Végül azonban spanyol siker született.

Válogatottunk Hollandia ellen zárta szereplését. A holland csapattal szemben 20-15-re maradtak alul a mieink. Győzelmi kényszerben lépett pályára a magyar együttes. Hatalmas energiákat mozgósítottak a lányok és három perc alatt 7-1-re szakadtak el. A folytatásban 12-10-ig őrizte vezetését válogatottunk. A hollandok innen 13-12-re fordítottunk, de még sikerült egyenlíteni.

Az utolsó két percben azonban 13-13 után egy 6-0-s sorozattal elszakadt Hollandia és behúzta a győzelmet. A magyar válogatott így három vereséggel negyedik helyen zárt a csoportjában és ezzel véget ért a mieink számára a torna. A csoportok első helyezettjei automatikusan a négy közé kerültek, míg a második és harmadik helyezettek keresztbe játszanak az elődöntőért.

Románia – Magyarország 18-16 h.u.

Románia: Sonia Ursu 10, Elisabeth Pavel 4, Ashley Walker 4, Anca Sipos.
Magyarország: Papp Dia 1, Theodoreán Alexandra 7, Medgyessy Dóra 3, Cyesha Goree 5.

Magyarország – Spanyolország 14-16

Magyarország: Papp Dia 3, Theodoreán Alexandra, Medgyessy Dóra 6, Cyesha Goree 5.
Spanyolország: Marta Canella 3, Aitana Cuevas 4, Vega Gimeno 4, Sandra Ygueravide 5.

Hollandia – Magyarország 20-15

Hollandia: Loyce Bettonvil 3, Jill Bettonvil 7, Ilse Kuijt 7, Noortje Driessen 3.