Küzdelmes mérkőzésen a Szekszárd 6 ponttal legyőzte a Győrt

:

:

Az 51. Sió Kupa második játéknapján az Atomerőmű KSC Szekszárd 74-68-ra legyőzte az UNI-Győr – MÉLY-ÚT együttesét.

A torna első napján a Szekszárd a PINKK-et az erőviszonyoknak megfelelően nagy különbséggel verte, a Győr pedig szoros csatában múlta felül a PEAC-ot. Az első perceket két nagy futás határozta meg, a KSC 7-0-val kezdett, majd erre 10-0-val válaszolt a Győr. Végül 10 perc játékot követően 16-13-ra vezettek a győriek. A második negyedben sem alakult ki nagy különbség a felek között. A játék képét reálisan tükrözte a félidei 35-35-ös állás.

A harmadik negyed győri villanásokkal indult, majd a játékrész közepén fokozatosan átvette az irányítást a KSC. Az utolsó 10 percnek így 54-50-es hazai előnyről futottak neki a csapatok. A záró szakasz elején is lendületbe maradt a Szekszárd. A két csapat között 8-10 pontos differencia formálódott. A hajrában 72-62 után a Győr faragott a hátrányából.

A szekszárdi csapatban a 17 pontos Maja Skoric lett a legeredményesebb, míg Győrnél Dubei Debóra zárt 22 ponttal.

Atomerőmű KSC Szekszárd – UNI Győr-MÉLY-ÚT 74–68 (13–16, 22–19, 19–15, 20–18)

Atomerőmű KSC Szekszárd: Maja Skorics 17/3, Zala Friskovec 13/9, Zele Dorina 12/3.

UNI Győr-MÉLY-ÚT: Dubei Debóra 22/12, Brianna Kiesel 17/3, Weninger Virág 9/6.

Fotó: Jantner Zsolt