Landes és a Valencia is idegenben került előnybe

:

:

Az Európa Kupa rájátszás harmadik fordulója szerdán kezdődött. Összefoglaló.

A Basket Landes 82-79-es sikert aratott az Ormanspor otthonában. Jól kezdtek a franciák és a második negyedben 8 ponttal is vezettek. A harmadik negyed a törököknek sikerült jobban, akik ebben a szakaszban léptek el 9 egységgel. Egyik gárda sem tudta megőrizni a vezetését. Fordulatos, egylabdás végjáték kerekedett, ahol 75-75 után húzta be a sikert a Landes. Miranda Ayim 24, Romana Hejdova és Aby Gaye 10-10 egységig jutott.

A Valencia 71-61-es győzelmet ünnepelhetett a Gernika csarnokában. Három negyed után még négy ponttal a hazaiak jártak előrébb. A záró szakaszt azonban 25-11-re nyerte a Valencia és ezzel komoly előnybe kerültek a jövő heti visszavágó előtt. Queralt Casas 15 ponttal és 6 szerzett labdával zárt.

Ormanspor – Basket Landes 79-82
Gernika Bizkaia – Valencia Basket 61-71