A legjobb négy között a Hepp Kupában a Szekszárd

:

:

Fotó: Jantner Zsolt / Atomerőmű KSC Szekszárd

A Hepp Kupa negyeddöntőjében az Atomerőmű KSC Szekszárd II. csapata 76-55-re múlta felül az NKA Universitas PEAC II. együttesét, így a szekszárdiak a tavalyi évhez hasonlóan bejutottak a négyes döntőbe.

A KSC utánpótlás játékosokból álló amatőr csapata Mányoky Rékával kiegészülve állt fel az összecsapásra. A szekszárdiak már az első negyedben magukhoz ragadták a kezdeményezést: 6-6 után 9-0-val 15-6-ra léptek el. 10 perc után 18-11-re ment Studer Zsuzsanna együttese. A második szakaszban már az első percben elérte a lélektani 10 pontot a különbség. Végül ezt a periódust 22-9-re hozták a hazaiak és így a félidőben 40-20-as előnyben voltak.

A harmadik negyedben 20 pont felett állandósult a differencia. A záró szakasznak 62-36-ról futottak neki a csapatok. A pécsiek faragtak a hátrányukon, de a magabiztos szekszárdi siker nem forgott veszélyben. Egymást követő második évben is kivívta a négy közé jutást az Atomerőmű KSC Szekszárd a Hepp Kupában. Mányoky Réka 27 ponttal és 8 lepattanóval, míg Miklós Melinda 10 ponttal, 8 lepattanóval és 5 gólpasszal zárt. Pécsi oldalon Ilina Selcova jegyzett 19 pontot.

Atomerőmű KSC Szekszárd II. – NKA Universitas PEAC II. 76-56 (18-11, 22-9, 22-16, 14-19)