Legyõzte Portugáliát az U20-as válogatott a B-divíziós EB

:

:

Portugália ellen folytatta szereplését Szófiában a magyar U20-as válogatott a B-divíziós Európa-bajnokságon. Gáll Tamás együttese 69-60-as gyõzelmet aratott.

A németektõl elszenvedett vereség után Portugália következett a magyar válogatott számára. A portugálok a nyitó napon a nem túl acélos román csapatot 74-47-re verték, így abból az eredménybõl messzemenõ következtetést nem lehetett levonni. Az elsõ szakaszban kiegyenlített játék folyt a pályán. Szamosi Amadea szerezte a mérkõzés elsõ pontjait, majd váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A játékrész utolsó portugál akciója egy ziccerrel zárult, mellyel 17-16-os elõnyre tettek szert a dél-európaiak.

A második negyed elején a magyar csapat került lépéselõnybe. Barnai duplája után 26-21-re léptünk el. A portugálok azonnal idõt is kértek. Barnainak egyébként ez már a 10. pontja volt a találkozón. Riválisunk a rövid eligazítás után azonnal egy triplát értékesített, majd két büntetõvel már fordított is. A negyed utolsó két percébe érkezve Fejes hármasa után ismét a magyar csapat járt elõrébb, de a félidõ egy portugál triplával zárult. Így végül 20 perc után 37-37 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyed elején Szamosi 2+1-es helyzete után 44-41-es elõnyre tettünk szert. Ennél az állásnál hosszú idõre befagyott az eredményjelzõ. Négy percig nem találtak be a csapatok. A magyar kosárcsendet Szamos két büntetõje törte meg. A portugálok azonban összesen nyolc percig nem voltak eredményesek. Ennek köszönhetõen a záró szakasznak 48-43-as elõnnyel futhattunk neki.

A záró szakasz elején Szabó Fanni triplájával tovább nõtt a különbség, majd amikor Fejes távoli kísérlete is utat talált a gyûrûbe, már 58-51-re vezettünk. A legnagyobb magyar elõnyt 5 perccel a lefújás elõtt 60-51-nél jegyezhettük fel. A portugálok azonban nem adták fel és egyszer még 4 pontra felzárkóztak. A végjátékban azonban nem remegtek meg a kezek. Betalált Szabó és Szamosi is, a végeredményt pedig Studer két büntetõje állította be.

A magyar csapat szombaton Bosznia-Hercegovina ellen folytatja szereplését.

Portugália – Magyarország 60-69 (17-16, 20-21, 6-11, 17-21)