Lejátszotta első felkészülési mérkőzését U20-as válogatottunk

Lengyelország U20 - Magyarország U20 71-66 (19-23, 18-11, 19-11, 15-21)

Felkészülési mérkőzés
Wałbrzych, Hala Widowiskowo-Sportowa Aqua Zdrój

Lengyelország U20: Piasecka 1, Mielnicka 14/9, Makurat 17/6, Ułan 15, Adamczuk 6. Csere: Gilmajster 3/3, Furman, Ullmann 5/3, Tomasik 6, Batura 2, Lubecka, Goszyńska 2.

Magyarország U20: Laczkó 5/3, Katona 7/3, Dobó, Strausz 4, L. Bajzáth 7. Csere: Aho T. 11, Zsámár P. 5/3, Takács, Gelei 7, Oláh 5/3, Gyöngyösi 11/6, Holcz 4.

Pénteken a kora esti órákban lejátszotta első felkészülési mérkőzését a litvániai kontinenstornára készülő U20-as válogatottunk. A mieink 71-66-ra maradtak alul Lengyelországban.

Mindkét csapat az első nyári találkozóját vívta, ennek megfelelően hullámzó játék jellemezte a mérkőzést. Az első negyedben jellemzően fej-fej mellett haladtak a csapatok. Végül 15-10-es lengyel előny után 13-2-es sorozattal fordítottunk. 10 perc játékot követően 23-19-re vezettünk. A második negyedben sem alakult ki nagy különbség, a félidő hajrájáig 34-33-ig őrizte előnyét a magyar csapat. Az utolsó percekből viszont a hazaiak jöttek ki jobban, így a nagyszünetben 37-34-re mentek. 20 perc után Gyöngyösi Janka 8, Bajzáth Lili 7 pontnál járt a mieinknél.

A harmadik negyedben 39-36 után 10-0-s futással erősítette meg a vezetését a lengyel alakulat. Ezt követően 49-44-re szépítettünk, de a játékrész hajrájában ismét a hazaiak akarata érvényesült. Az utolsó 10 percnek 56-45-ről futott neki a két gárda. A lengyelek tovább növelték az előnyüket. A legnagyobb differencia 15 pont volt, melyet 69-54-nél jegyezhettünk fel. Az utolsó három percben viszont nagy erőket mozgósítva komoly hajrával szépítettek a magyar lányok. Egészen pontosan 12-2-es sorozattal zártuk a találkozót, így alakult ki a 71-66-os végeredmény.

A mieinknél minden nevezett játékos pályára lépett. A szakmai stáb 10 és 25 perc között osztotta el a játékidőt. A legeredményesebbek 11-11 ponttal Aho Tyra és Gyöngyösi Janka voltak. Folytatás szombaton 10 órától.