Lejátszotta első felkészülési mérkőzést a debreceni világbajnokságra készülő

Magyarország - Szlovénia 58-76 (22-22, 9-19, 12-19, 15-16)

Felkészülési mérkőzés
Székesfehérvár, MKOSZ Edzőcsarnok

Magyarország: Aho 7/3, Rátkai 16/3, Dobó 6, Strausz 10, Örsi 2. Csere: Sághi 5/3, Tőczik 4, Jármy 2, Filep, Jánosi 6, Papp.

Szlovénia: Bartelme 14/3, Lazarevic 4, Stirn 15/3, Sivka 13/6, Krenk 2. Csere: Brecelj 6, Zibert 2, Misjak, Zitek 10/6, Ovicina 8, Horvat, Valuncic 2.

Pénteken Székesfehérváron az MKOSZ Edzőközpontjában lejátszotta első felkészülési mérkőzését a debreceni U17-es világbajnokságra készülő magyar válogatott. Völgyi Péter együttese 76-58 arányban alulmaradt Szlovéniával szemben.

A pontgazdag első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Négy pontnál nagyobb különbség egyik oldalra sem alakult ki. 10 perc után 22-22 állt az eredményjelzőn. A második etap elején pár pontos lépéselőnybe került a szlovén együttes. Három perc után 35-28-ra szakadtak el és ekkor magyar időkérés állította meg a játékot. A folytatásban a 10 pontot is átlépte a differencia.

A félidőben 41-31-es állást jegyezhettünk fel. A mieinknél a 10 pontot és 5 lepattanót jegyző Strausz Edina volt a legeredményesebb 20 perc után. A harmadik szakasz elején 10 pont felett állandósította előnyét a szlovén gárda. A záró etapnak 60-43-ról vágtak neki a csapatok. Nagyot küzdött válogatottunk és 66-50 után 8-0-val szépített. A hajrában is őrizte előnyét Szlovénia és végül 76-58-as sikert aratott.

A két gárda szombaton 13 óra 30 perctől ismét összeméri az erejét.