Lelik Rékáék nagy előnyre tettek szert az Európa Kupa rájátszásában

Castors Braine - OGM Ormanspor 90-62 (14-12, 17-22, 29-17, 30-11)

Európa Kupa, rájátszás - 1. forduló, 1. mérkőzés
Braine-l'Alleud, Stade Gaston Reiff

Castors Braine: Kroselj 23/15, Leblon 9/6, Lelik 12/6, Lindstrom 10/3, Fogg 9. Csere: Coulibaly 13, Tadic, Uro-Nile 14/6, Devos.

OGM Ormanspor: Erat 8/6, Gezgin 6/6, Karakas 3, Gray 22, Gokdemir 3. Csere: Dubljevic 8, Ozelci 6/6, Simsek 6.

Az Európa Kupa rájátszás 1. fordulójának első mérkőzésén a Castors Braine 90-62-re legyőzte az Ormanspor-t. Lelik Rékáék ezzel a nagyarányú sikerrel rendkívül kedvező pozícióba kerültek a jövő heti törökországi visszavágó előtt.

Fordulatos mérkőzés bontakozott ki, ahol az első félidőben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Összesen 10 alkalommal változott a vezető gárda kiléte. 10 perc után 14-12-re a Castors Braine, a félidőben pedig 34-31-re az Ormanspor ment.

A harmadik negyed hozta el a fordulatot. 41-36 után 9-0-val fordított a Castors Braine és azóta már tudjuk, hogy az utolsó 15 percben végig előrébb jártak. A harmadik szakaszban 6-9 pont között látszott állandósulni a belga előny. Az utolsó 10 percnek 60-51-ről futottak neki a csapatok.

A negyedik negyedben egyre inkább a Castors Braine akarata és a csapatuk által diktált ritmus érvényesült. Az utolsó hat percben pedig ez már a számszerű eredményben is megmutatkozott. 64-55 után 26-5-ös szériát mutatott be a Castors Braine. Ezzel 90-60-nál kialakult a legnagyobb különbség. A dudaszó pillanatában egy 2+1-es helyzettel szépíthetett az Ormanspor, a ráadás büntető kimaradt, így 90-62 lett a vége.

Lelik Réka 37 és fél perc alatt 12 ponttal, 8 lepattanóval, 6 gólpasszal és 5 szerzett labdával zárt. A teljesítmény-indexe 22-es lett.

A visszavágót január 11-én, magyar idő szerint 14 órától rendezik Ankarában.