Lengyel riválisát legyõzte Kassán a DVTK

:

:

A lengyel bajnokság bronzérmese az Artego Bydgoszcz ellen folytatta csütörtökön a szereplését a Work Force DVTK Kassán. Peresztegi Nagy Ákos csapata 76-70-es gyõzelmet aratott.

Az USK Praha után egy újabb nehéz ellenfél az Artego Bydgoszcz várt a DVTK-ra. Nagyon jól kezdett a magyar együttes. A találkozó elején 10-2-re elléptek Peresztegi Nagy Ákos tanítványai. Az elsõ szakasz végén 27-16 állt az eredményjelzõn. A második negyedben beállt a 10 pont feletti differencia. A félidõben 47-33-as állást regisztrálhattunk. 20 perc játék után Tobin már 13 pontnál járt.

A harmadik negyedben a lengyel együttes 2 pontra is felzárkózott. A záró szakasz pedig 58-54-rõl indult. A negyedik etap elején 60-60-nál egyenlített az Artego Bydgoszcz, de a vezetést nem tudták átvenni. A hajrára ismét 6-8 pontos elõnyt alakított ki a DVTK és ezzel végül megszerezte a gyõzelmet. Tobin 19, Raven 13, Bálint Réka 12 ponttal vette ki a részét a sikerbõl.

A nap másik mérkõzésén egy utolsó másodperces triplával a Good Angels Kosice legyõzte az USK Prahát.

Work Force DVTK-Artego Bydgoszcz 76-70 (27-16, 20-17, 11-21, 18-16)
Kassa 150 nézõ Vezette: Lukac, Bohusky, Kiss

WF DVTK: Bukovszki 6, Raven 13/3, Bálint 12/6, Jansone 4/3, Tobin 19-csere: Czank4, 10/6, Vincze 4, Szabó P. 8, Horvath B., Dubei
Vezetõedzõ: Peresztegi Nagy Ákos, edzõ Dubeiné Balogh Gabriella

Artego Byggoszcz: Metcalf 15, Myeloszinska 9, Mowlik 9/3, Gala 14, Lawson 11-csere: Sampson 6, Pietrzak, Jeziorna 6
Vezetõedzõ: Tomasz Herkt