Lengyelország lesz az ellenfelünk a 7. helyért

:

:

Ahogy arról korábban már beszámoltunk, a magyar válogatott 76-52-re alulmaradt Oroszországgal szemben az U16-os Európa-bajnokságon az 5-8. helyért zajló küzdelmek alkalmával. A szombati záró napon Lengyelország lesz a rivális, akik 70-46-ra kikaptak Franciaországtól.

Nem úgy indult a mérkõzés, hogy ekkora különbség alakul ki. Az elsõ szakasz végén mindössze 11-10-re vezettek a franciák. A 30-21-es félidõ után a harmadik negyed elején 32-28-ra felzárkóztak a lengyelek. Ez a 7-2-es kezdés pedig új lendületet adott nekik, még ezt a periódust is teljesen nyílttá tették.

A csapatok 41-36-os francia vezetésrõl vágtak neki az utolsó 10 percnek. Hat perc volt vissza a találkozóból, amikor még csak 45-40-re mentek a gallok. A lengyel gárda a folytatásra viszont teljesen elfáradt és szétesett. Innen 25-6-os sorozattal zárták a franciák a meccset és ezzel alakult ki a végeredményben megjelenõ nagy különbség.

A francia csapatban a 20 pontos Palmire Mbu lett a legeredményesebb, míg a lengyeleknél Zuzanna Rudenko ért el 13 pontot. A 7. helyért kiírt Magyarország – Lengyelország összecsapást szombaton 13 óra 30 perctõl rendezik. A csoportkörben már találkoztunk a lengyelekkel, akkor 65-57-es gyõzelmet aratott a magyar csapat.

Franciaország – Lengyelország 70-46 (11-10, 19-11, 11-15, 29-10)