Lengyelország - Magyarország 39-77 (7-23, 6-13, 16-23, 10-18)

M. Kuzia, M. Gawron, M. Wawrzyński (B. Puzoń)

Lengyelország: Chałupka 3, Owczarzak 7, Kusiak 4, Rutkowska 3, Wiklak. Csere: Hamadyk 3, Grządziela 8/3,Charynek 1, Mazurek 2, Maj 2, Kobiella, Puzio 6/3.

Magyarország: Gábor 4, Igaz 3, Kókai 8, Drahos, Szakolczi 13. Csere: Toman R. 4, Rátkai 26/12. Tózer-Nemes, Toman D. 3, Vladár 2, Fárbás 14/3,

Fotó: PZKOSZ

A katowicei Olimpiai Reménységek Versenyének záró napján a magyar válogatott 77-39-re legyőzte a házigazda Lengyelországot és ezzel veretlenül nyerte a nagy múltú tornát.

Villámrajtot vett válogatottunk, Rátkai Eszter, Szakolczi Diána és Fárbás Eliza találataival három perc alatt 12-2-re léptek el a mieink. Rátkai Eszter egymaga 11 pontot szerzett az első szakaszban. Gyorsan nőtt a különbség a felek között. Az első negyedet Kókai Patrícia négy pontja zárta, amivel már 23-7-re mentünk. A második etap elején sem változott a játék képe. 11-2-es futással 34-9-re szakadtak el a mieink. A félidő hajrája valamivel pontszegényebb mederben haladt, ami teljesen érthető: harmadik mérkőzésüket játszották egymást követő napokon a csapatok. Összességében viszont rendkívül magabiztosan tartotta kézben a meccset válogatottunk. 20 perc után 36-13 állt az eredményjelzőn.

A harmadik szakasz elején egy újabb 10-1-es sorozattal erősítette meg fölényét Mészárosné Kovács Andrea együttese. Amikor 46-14-nél a statisztikára néztünk, azt láthattuk, hogy indításból, második esélyből is születtek szép számmal magyar találatok. A lengyeleknek 50-26-nál még akad egy kisebb felzárkózásuk, de a játékrész végére 59-29-re léptünk el. A záró szakaszban sokáig 30 pont körül mozgott a differencia. Ismét a mienk tudtak több erőt mozgósítani a végén, így 66-39 után 11-0-val zárta a meccset csapatunk, így alakult ki a 77-39-es végeredmény. Magabiztos teljesítménnyel, mindhárom mérkőzésén nagy különbségű sikert aratva nyerte a 2021-es Olimpiai Reménységek Versenyét a magyar válogatott.