Lezárult a csoportkör a 2021-es Európa-bajnokságon

:

:

Vasárnap lezárult a csoportkör a 2021-es Európa-bajnokságon. Fehéroroszország, Szerbia, Belgium és Franciaország már negyeddöntős.

Az A-csoportban a fehéroroszok a vártnál magabiztosabban, végig vezetve 78-54-re verték a svédeket. Ez a siker pedig csoportgyőzelmet ért számukra. A másik mérkőzésen ugyanis Spanyolország gond nélkül – döcögősebb első félidő után stabil harmadik negyeddel – érvényesítette fölényét Szlovákia ellen és 93-61-es sikert aratott.

A-csoport
Svédország – Fehéroroszország 54-78 (18-25, 11-15, 13-17, 12-21)
Spanyolország – Szlovákia 93-61 (21-13, 18-19, 25-13, 29-16)

A B-csoportban Szerbia kemény presztízsrangadón 87-75-re verte Montenegrót. Ennek köszönhetően hibátlan mérleggel zárta a csoportkört. Olaszország nagy előnyt szórakozott el Görögország ellen, de végül 10 pontos sikerrel bebiztosította a második helyét.

B-csoport
Montenegró – Szerbia 75-87 (24-19, 15-26, 19-21, 17-21)
Olaszország – Görögország 77-67 (21-13, 20-11, 17-23, 19-20)

A C-csoportban hármas körbeverés alakult ki, miután Szlovénia 10 ponttal győzte le Bosznia-Hercegovinát. Belgium pedig a vártnál sokkal nagyobb csatában 63-61 arányban bizonyult jobbnak Törökországnál. A belgák csípték meg az első helyet.

C-csoport
Bosznia-Hercegovina – Szlovénia 81-91 (25-23, 12-31, 21-20, 23-17)
Törökország – Belgium 61-63 (15-16, 16-25, 14-10, 16-12)

A D-csoportban két ki-ki mérkőzést rendeztek. Az első helyről döntő rangadón Franciaország 85-59-re verte Oroszországot. A még továbbjutást érő harmadik helyért lejátszott találkozón Horvátország 84-56-ra győzte le Csehországot.