Lezárult a csoportkör az U18-as Európa-bajnokságon

:

:

Hétfő este lezárult a csoportkör a soproni U18-as Európa-bajnokságon.

Az A-csoportban Spanyolország 65-37-re múlta felül Lengyelországot. Az első játékrész végén még 17-9 állt az eredményjelzőn, ezt követően léptek el a spanyolok. Inés Noguero Outeiral 14 egységig jutott. Törökország 63-60-ra verte Olaszországot. Elif Istanbulluoglu 13 pontot ért el.

A B-csoportban Görögország már vasárnap bebiztosította első helyét. Zárásul azonban Belgium ellen szenvedtek 60-35-ös vereséget. A csapat húzóembereit pihentette Konstantinos Keramidas vezetőedző, így a legtöbb pontot Georgia Damoulaki érte el, 7 egységig jutott. A csoport második helyéről döntő összecsapáson Lettország 69-62-re verte Csehországot. Ezzel a lettek zártak második helyen és a csehek a harmadikon. A lett együttesből Raina Tomasicka 15 pontját kell kiemelni.

Az C-csoportban a magyar válogatott 72-56-os vereséget szenvedett Litvánia ellen, ezzel pedig a négyes harmadik helyén zárt. Részletes beszámolónk ITT olvasható. Csoportunk másik mérkőzésén a biztos második helyezett Finnország 76-55-re kiütötte Svédországot. Elina Aarnisalo 21, Elsa Lemmila pedig 17 pontot ért el.

A D-csoportban Franciaország könyörtelenül átgázolt Bosznia-Hercegovinán, és végül 110-28-as győzelmet arattak ellenük. A 19 pontos Marine Dursus lett a legeredményesebb a győztes gárdában. Németország pedig 84-58-ra kiütötte Izraelt Nicole Brochlitz 26 pontjával.