USA

Lezárult a WNBA alapszakasza, a New York Liberty-vel lett teljes a play-off mezőnye

:

:

Vasárnapról hétfőre virradóra lezárult a WNBA alapszakasza. Hét hely már korábban elkelt a rájátszásban, a nyolcadik pozícióba pedig a New York Liberty futott be.

A Minnesota Lynx 83-77-re legyőzte a Washington Mystics-t. Napheesa Collier 14 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát ért el. A Lynx sikere azt jelenti, hogy a Connecticut Sun és a Las Vegas Aces mögé befutottak a harmadik helyre. A Mystics a vereségével kiesett a rájátszásért zajló versenyfutásból.

A nyolcadik helyre a New York Liberty futott be. Ugyan Sabrina Ionescuék nem játszottak az utolsó napon, de a Dallas Wings kivívta nekik a továbbjutást. Hatalmas meccsen ugyanis a dallasiak 87-84-re legyőzték a Los Angeles Sparks-t. Arike Ogunbowale 20 ponttal lett a legeredményesebb.

Az alapszakasz-győztes Connecticut Sun 84-64 arányban bizonyult jobbnak az Atlanta Dream-nél. Briann January 7 ponttal, 2 lepattanóval és 4 gólpasszal zárt. Beatrice Mompremier 4 pontot és 2 lepattanót jegyzett. Aari McDonald pedig 37 perc alatt 9 ponttal és 4 gólpasszal zárt atlantai oldalon.

Ami a további eredményeket illeti, az alapszakasz másodikja a Las Vegas Aces a Phoenix Mercury-t múlta felül, míg Chicago Sky az Indiana Fever-t győzte le.

Connecticut Sun – Atlanta Dream 84:64 (27-13, 19-24, 22-17, 16.10)
Phoenix Mercury – Las Vegas Aces 83:84 (27-23, 20-20, 21-21, 15-20)
Washington Mystics – Minnesota Lynx 77-83 (19-27, 22-14, 17-27, 19-15)
Dallas Wings – Los Angeles Sparks 87-84 (21-16, 23-25, 24-17, 19-26)
Chicago Sky – Indiana Fever 98-87 (22-24, 24-22, 28-19, 24-22)