Lezárult az alapszakasz Törökországban, szombaton már a negyeddöntők kezdődnek

:

:

Szerdán este rendezték a török élvonal alapszakaszának utolsó fordulóját.

Simon Zsófia szerepeléséről már beszámoltunk, amikor a második Galatasaray 76-74-re verte a Nesibe Aydin csapatát. A hétvégén kezdődő negyeddöntő párharcban a Mersin lesz Simon Zsófiáék ellenfele. A Galatasaray pedig a Botas alakulatával küzd meg a négy közé jutásért.

Az élen a veretlenül Fenerbahce végzett. Az utolsó fordulóban Satou Sabally (26 pont) és Alina Iagupova (21 pont) vezetésével 92-62-re győzték le a Hatay-t. A veresége ellenére a Hatay maradt a nyolcadik és így a két csapat a negyeddöntőben egymás ellen folytatja.

A tabella negyedik helyezettje az Ormanspor a 21 pontos Ashley Walker vezetésével 107-68-ra verte az Izmitet és ezzel fellépett a kedvezőbb pozícióba. Az ellenfelük az ötödik Cankaya lesz, akik 103-66-ra alulmaradtak a Kayserivel szemben. A Kayseri nem jutott a nyolc közé, ahogy nem került be a rájátszásba a magyar csapatok nemzetközi kupa-riválisai közül az Elazig és az Izmit sem.