Lezárult az elsõ csoportkör a 16. Nõi Kosárlabda Világbajnokságon

:

:

Véget ért az elsõ csoportkör a 16. Nõi Kosárlabda Világbajnokságon. A torna ezen szakasza nem hozott nagy meglepetést, a favoritok könnyedén vették az akadályt, míg a kiscsapatok éles csatákat vívtak a maradék továbbjutó helyekért.

REAKCIÓK    FOTÓK

Az A-csoportban Kína-Ausztrália találkozóval kezdõdött a nap. A címvédõnek ezúttal sem kellett megizzadnia. Már az elsõ negyedben 13 pontos különbség alakult ki a csapatok között, majd a szünetben már 36-51-re mentek az opálok. A harmadik periódusban ugyan egyszer 10 pontra zárkózott Kína, ennél közelebb már nem jöttek. Az ázsiaiak a negyedik negyedre el is fáradtak, a vége pedig kiütéses 68-91 lett.

Az ausztráloknál a korábban sérüléssel bajlódó Penny Taylor remekelt, 22 perc játék alatt 16 pontot termelt.

A négyes másik meccsén a fehéroroszok magabiztos játékkal verték Kanadát. Az európaiak uralták az elsõ félidõt, 20 perc játék után 22-31-re mentek Leucsankáék. A két gárda között a harmadik negyedben állandósult a 12-14 pont és ahogy mondani szokás, nem volt benne a levegõben a kanadai fordítás. A végén 49-61 arányban diadalmaskodtak a fehéroroszok, akik ezzel Ausztrália mögött a második helyen jutottak tovább.

A kelet-európaiaktól Tatjana Trojna remekelt, 16 pont került a neve mellé.

Kína–Ausztrália 68–91 (19:32) (17:19) (16:22) (16:18)
Kanada–Fehéroroszország 49–61 (16:20) (6:11) (11:15) (16:15)

Az A-csoport végeredménye

1. Ausztrália (246–174) 6 pont
2. Fehéroroszország (188–189) 5 pont
3. Kanada (161–194) 4 pont
4. Kína (186–224) 3 pont

A B-csoport várva-várt rangadóján, az USA- Franciaország találkozón egy félidõn át szoros csatát láthatott a publikum. Az Európa-bajnok kemény és jó ütemû védekezéssel megszorongatta a trónkövetelõt. Az elsõ negyed 13-10-es amerikai vezetéssel zárult, majd a második szakaszban már 10 pont fölé nõtt a különbség, de szívós munkával a félidõre, 36-29-nél látótávolságon belül maradtak Dumerc-ék.

A gyõzelem sorsa a harmadik negyedben dõlt el, amikor helyenként káprázatos megoldásokat választva, fokozták a ritmust az amerikaiak. A mérkõzés állása 58-41-re módosult ezek után. A negyedik negyedben már csak arra maradt erejük a galloknak, hogy tisztes vereségre mentsék a találkozót, ezt meg is tették, a vége 81-60 lett.

Az amerikaiaknál minden játékos pályára lépett, hárman jutottak 10 pont fölé, a legeredményesebbnek a 15 egységig jutó Taurasi bizonyult. A galloknál ismét Miyem parádézott.

A csoport másik meccse sorsdöntõ volt. Szenegál és Görögország összecsapásából a gyõztesen kikerülõ gárda jutott a középdöntõbe. A gyõztesek pedig a hellének lettek. Úgy indult a találkozó, hogy sima küzdelmet láthat a közönség. Az elsõ negyed után 9, a félidõben 11 ponttal mentek a görögök. A harmadik szakaszban 42-49-nél volt egy rövid fellángolása az afrikaiaknak, de ez csak arra volt elég, hogy felpaprikázza egy kicsit a csalódást keltõ görögöket. Missas mester tanítványai ezt követõen ritmust váltottak és a kínos kiesést elkerülve 68-83-as gyõzelmet arattak.

A helléneknél ismét villogott Maltsi, 31 ponttal terhelte meg Szenegált.

Egyesült Államok–Franciaország 81–60 (13:10) (23:19) (25:19) (20:12)
Szenegál–Görögország 68–83 (13:22) (16:18) (18:19) (21:24)

A B-csoport végeredménye

1. Egyesült Államok (288–185) 6 pont
2. Franciaország (212–181) 5 pont
3. Görögország (211–236) 4 pont
4. Szenegál (165–274) 3 pont

A C-csoportban a torna meglepetéscsapata, Mali megszorongatta Dél-Koreát. Fordulatosan alakult a találkozó, melyen egy gyõzelemmel Malinak is lett volna esélye a továbbjutásra. A harmadik negyed végéig az ázsiaiak a kezükben tartották az összecsapást, 40-50-re is vezettek már. A negyedik periódusban azonban megindult felfelé Mali és 56-56-nál utolérték ellenfelüket. Ezt követõen vezettek is az afrikaiak, de a nagyobb rutin a koreaiak mellett szólt. Az utolsó két percre az ázsiaiak 60-62-es vezetéssel fordultak. 41 másodperccel a lefújás elõtt Tirera révén egyenlített Mali. Jöhetett a hosszabbítás, ahol végig a koreaiak domináltak. A lefújás pillanatában 66-68 állt az eredményjelzõn.

Vannak olyan mérkõzések, melyekre nem szabad sok karaktert vesztegetni. Ilyen volt a C-csoportban a Brazília-Spanyolország összecsapás is. A spanyolok hamar jelentõs elõnyre tettek, melyet végig magabiztosan õriztek. A harmadik negyedben 20 pont felett volt a differencia és, ha Hernandez mester nem kezd el cserélgetni, akkor kiütéses hispán sikerrõl számolhatnánk be, így csak 57-69-re nyertek a spanyolok.

A brazilok játékát nehéz jellemezni, támadásban teljesen súlytalanok voltak, 25 labdát adtak el és a spanyol leindításokkal nem tudtak mit kezdeni. A spanyoloknál Valdemoro, Palau és Lyttle remekelt, míg Aguilar-nak pályára sem kellett lépnie.

Mali–Dél-Korea 66–68 (9:26) (21:11) (14:13) (18:12) (4:6)
Brazília–Spanyolország 57–69 (15:15) (8:22) (15:23) (19:9)

A C-csoport végeredménye

1. Spanyolország (233–162) 6 pont
2. Dél-Korea (198–210) 5 pont
3. Brazília (197–203) 4 pont
4. Mali (175–228) 3 pont

A D-csoportban az oroszok simán verték Argentínát. A dél-amerikaiak egy félidõn át szépen tartották magukat, de a harmadik negyedben lábbal nem bírták az ismét nem brillírozó oroszok tempóját. A vége 59-77 lett. A gyõztes csapatból Osipova és Ambrosimova emelkedett ki.

A Csehország-Japán találkozón a pénteki vereség után gyõzelmet várt a hazai publikum. A siker meg is született, bár a mostani teljesítménnyel sem lehetnek elégedettek a házigazdák. Szoros elsõ félidõ után, a harmadik negyedben már 15 ponttal is vezettek Lubor Blazek tanítványai. A negyedik periódusban azonban fokozatosan felzárkóztak a távol-keletiek, miután a hazaiak kicsit elkönnyelmûsködtek néhány akciót. A lefújás pillanatában 66-60 állt az eredményjelzõn.

Argentína–Oroszország 59–77 (12:23) (22:21) (9:17) (16:16)
Japán–Csehország 60–66 (19:22) (11:16) (16:15) (14:13)

A D-csoport végeredménye

1. Oroszország (218–174) 6 pont
2. Csehország (185–168) 5 pont
3. Japán (182–210) 4 pont
4. Argentína (170–203) 3 pont

A torna a középdöntõkkel folytatódik hétfõn. Az A és a B csoport elsõ három helyezettje az E-csoportba került, míg a C és a D csoport három-három legjobbja az F-csoportban folytatja.