Lezárult az elsõ csoportkör az U20-as A-divíziós EB-n

:

:

Lezárult az elsõ csoportkör az U20-as A-divíziós EB-n. A négy darab négy csapatos csoport elsõ három helyezettje jutott a középdöntõbe, míg a negyedikek a kiesés elkerüléséért játszanak a továbbiakban. A szombati játéknap összefoglalója következik.

U20 – A-divízió

Az A-csoportban a szerbek és a németek egy sorsdöntõ összecsapást játszottak. Érdekes találkozó volt, a félidõben 36-23-ra vezettek a hazaiak. A harmadik negyedet azonban 27-18-ra hozták a németek, akik így igencsak ráijesztettek a védekezésben keveset mutató szerb együttesre. A negyedik szakasz 54-50-es hazai elõnyrõl indult.

A németek 5 perccel a lefújás elõtt 62-62-nél utolérték ellenfelüket. A hazaiak azonban erre 9-0-s futással válaszoltak és ezzel eldöntötték a mérkõzés sorsát. A németek a végjátékban már nem tudtak közelebb kerülni, a vége 82-68 lett. Sara Krnjic ezúttal 12 ponttal és 8 lepattanóval vette ki a részét a sikerbõl.

A két már korábban továbbjutó csapat csatájában az ukránok 5 ponttal verték a lengyeleket.

Lengyelország – Ukrajna 57-62 (11-15, 12-21, 9-11, 25-15)
Szerbia – Németország 82-68 (14-9, 22-14, 18-27, 28-18)

A csoport végeredménye

1. Szerbia 2/1 236-195 5
2. Lengyelország 2/1 219-181 5
3. Ukrajna 2/1 194-191 5
4. Németország 0/3 167-249 3

A B-csoportból a román válogatott játékerõ tekintetében igencsak kilógott és ennek megfelelõen három vereséggel lettek utolsók. A szombati játéknapon a litvánok verték 27 ponttal a keleti szomszédunkat.

A csoport nagy rangadóján az oroszok 1 ponttal gyõzték le a törököket. Az utolsó percbe fordulva 63-62-re vezettek a törökök, de 5 másodperccel a rendes játékidõ vége elõtt Tarasova két büntetõt dobhatott. Mind a kettõ sikeresnek bizonyult és ezzel az oroszok megõrizték a veretlenségüket.

Litvánia – Románia 88-61 (24-14, 31-22, 10-14, 23-11)
Törökország – Oroszország 63-64 (14-20, 24-14, 10-18, 15-12)

1. Oroszország 3/0 210-158 6
2. Litvánia 2/1 207-185 5
3. Törökország 1/2 189-180 4
4. Románia 0/3 153-236 3

A C-csoportban is egyértelmû volt a helyzet, a fehéroroszok annyira kilógtak, hogy nem is volt kérdés, mely csapat lesz az utolsó. A fehérorosz válogatott a mai játéknapon 31 pontos vereséget szenvedett az olaszoktól. A franciák pedig 8 ponttal verték a hollandokat. Az utóbbi években rengeteget fejlõdõ holland válogatott ennek ellenére bejutott a középdöntõben.

Fehéroroszország – Olaszország 51-82 (15-11, 9-21, 13-29, 14-21)
Franciaország – Hollandia 66-58 (14-16, 16-12, 17-18, 19-12)

1. Franciaország 3/0 207-168 6
2. Olaszország 2/ 198-155 5
3. Hollandia 1/2 177-166 4
4. Fehéroroszország 0/3 145-238 3

A D-csoport még tartogatott izgalmakat. Itt a szlovákok és a lettek egy sorsdöntõ mérkõzést vívtak. A találkozó sorsa már az elsõ negyedben eldõlt, amit a lettek 15-1-re nyertek. Innentõl kezdve a szlovákok futottak az eredmény után, egyszer sikerült felzárkózniuk 3 pontra, de fordítani nem tudtak. A vége 49-43 lett. A csoport másik meccsén a spanyolok 50 ponttal verték a briteket. Érdekesség, hogy hármas körverés alakult ki és így a britek továbbjutottak, a szlovákok meg nem.

Spanyolország – Nagy-Britannia 81-31 (14-7, 26-7, 27-11, 14-6)
Szlovákia – Lettország 43-49 (1-15, 12-8, 15-12, 15-14)

1. Spanyolország 3/0 207-104 6
2. Nagy-Britannia 1/2 140-184 4
3. Lettország 1/2 159-181 4
4. Szlovákia 1/2 109-146 4