Lezárult az Euroliga 2011/2012-es kiírásának alapszakasza

:

:

Szerdán lezárult a nõi kosárlabda Euroliga 2011/2012-es kiírásának alapszakasza. Az utolsó fordulóban a rájátszást érõ helyekért már nem volt küzdelem és tét nélküli találkozókat is rendeztek, de több helyszínen így is kifejezetten érdekes csata bontakozott ki. Az este folyamán emellett kialakultak a rájátszás párosításai is. Nem fogunk unatkozni az egyenes kieséses szakaszban sem. Összefoglaló.

Az A-csoportban a Gyõr-Jekatyerinburg összecsapásról már nagy terjedelemben beszámoltunk. A csoport nyitó mérkõzésen, amely téttel már nem bírt, az USK Praha DeLisha Milton-Jones nélkül 102-66-ra nyert a Lotos Gdynia otthonában. A mérkõzés során 10 triplát elsüllyesztõ cseh gárda már a szünetben 63-31-re vezetett és a gyõzelmük egy percig nem forgott veszélyben. A prágaiaknál a héten 30. születésnapját ünneplõ Eva Vitecková 35 pontot szerzett, de a fiatal Frida Eldebrink is 19 egységig jutott.

A csoport rangadóján egy pontgazdag összecsapáson a Ros Casares Valencia 98-80-ra verte a Galatasarayt. A csúcsrangadón már az elsõ negyedben 8 ponttal vezettek a spanyolok és a bár második szakaszban volt egy fellángolása a törököknek, amikor 2 pontra zárkóztak fel, de a szünetben már 57-44-re vezetett a házigazda. A harmadik negyed végére 27 pontos spanyol elõny alakult ki, így az is belefért, hogy a negyedik etapot 24-15-re elbukta a házigazda. A Valencia legeredményesebbjei a 26 pontos Maya Moore és a 20 pontos Eshaya Murphy voltak. Honti Kata nem kapott lehetõséget.

A csoport záró mérkõzésén a Bourges 78-49 arányban átgázolt a VICI Aistes alakulatán. Ennek a találkozónak sem volt tétje, de a francia bajnok hazai pályán nem engedhette meg magának, hogy félvállról vegye a mérkõzést. 11-3-mal kezdtek a gallok, a szünetben már 15 ponttal vezettek és a 30 pontos differencia a harmadik negyedben ki is alakult. A Bourges-nál a legtöbb sérült felépült, Digbeu-t leszámítva a legerõsebb összeállításában tudtak pályára lépni és a legjobb pontdobójuk a 17 egységig jutó Catherine Joens volt.

Lotos Gdynia - ZVVZ USK Prague 66-102 (17-33, 14-30, 13-18, 22-21)
Uni Seat Gyõr - UMMC Jekatyerinburg 45-85 (13-26, 20-20, 5-20, 7-19)
Ros Casares Valencia - Galatasaray 98-80 (26-18, 31-26, 26-12, 15-24)
Bourges Basket - VICI Aistes 78-49 (28-19, 11-5, 25-10, 14-15)

8. VICI AISTES KAUNAS	14	2/12	892/1132    16

A B-csoport rangadóján a Fenerbahce 86-64-re verte a címvédõ Salamancát és ez azt jelenti, hogy veretlenül nyerték az alapszakaszt. Furcsa ezt egy spanyol csapatról leírni, de komolyabb ellenállást nem tudott kifejteni a Salamanca. Már egy negyed után 29-15-re vezettek a törökök és a hazai szurkolók folyamatos éneklése közepette inkább volt egy örömünnep ez a találkozó, semmint egy vérbeli rangadó. A Fenernél Ivana Matovic 20, Penny Taylor 15, Angel McCoughtry 14 pontig jutott. Látva a törököket, ezt a csapatot – ha jó napot fognak ki megfelelõ dobóformával – jelen pillanatban nem lehet megverni. A Salamanca együttesében Vajda Anna 14 percet töltött a pályán és ez idõ alatt 5 pont, illetve 3 lepattanó került a neve mellé.

Kezd beindulni a szekér az Orenburgnak. A harmadik számú orosz együttes 71-58-ra nyert a Polkowice otthonában. Az oroszok az elsõ negyedet 23-5-re hozták és innentõl kezdve a hazaiak csak futottak az eredmény után. A harmadik negyed végén és a negyedik negyed elején Maltsi és Musina villanásai után kétszer is felzárkóztak 4 pontra a lengyelek, de fordítási esélyeik nem voltak. Az oroszok a záró szakaszt 21-13-ra nyerték. Az Orenburg színeiben Katie Douglas remekelt, 19 pontot szerzett és kiosztott 5 gólpasszt.

A csoport harmadik mérkõzésének már nem volt tétje, de a Schio – a soproni fellépésükkel ellentétben – egy elrontott félidõ után vissza tudott jönni a mérkõzésbe és ezzel 68-66-ra verték a Tarbes alakulatát. A francia gárda nyeretlenül zárta az alapszakaszt. A harmadik negyed közepén 51-37-re vezettek a gallok, de az olaszok a 22 pontos Masciadrinak köszönhetõen a negyedik negyed elején 51-51-nél egyenlítettek. Innentõl kezdve már a Schio kezében volt a mérkõzés.

CCC Polkowice - Nagyezsda Orenburg 58-71 (5-23, 17-14, 23-13, 13-21)
Fenerbahce - Perfumerias Avenida 86-64 (29-15, 16-10, 18-19, 23-20)
Beretta-Famila - Tarbes GB 68-66 (19-16, 15-25, 9-10, 25-15)

7. TARBES GESPE BIGORRE	      12  0/12	 774/944  12

A C-csoport rangadóján a Szpartak Moszkva 72-71-re nyert a Lattes Montpellier otthonában. A francia együttes a harmadik negyedben már 14 ponttal is vezetett, sõt 6 perccel a lefújás elõtt is 67-57-es elõnyben voltak. Az utolsó 4 percben azonban Seimone Augustus dobott 8 pontot, Sonja Petrovic 5 pontot és még Becky Hammon is eredményes volt. Augustus duplájával 8 másodperccel a lefújás elõtt vette át a vezetést Pokey Chatman gárdája és a hátralévõ idõben már nem tudtak egyenlíteni a hazaiak. A Szpartak Moszkvánál Seimone Augustus 22 pontig jutott.

Az oroszok mögött a csoport második helyét megszerzõ Wisla Krakow egy tét nélküli összecsapáson 74-71-re verte a Gospicot. A lengyelek 26-10-re hozták az elsõ negyedet, majd a mérkõzés utáni nyilatkozatokban is elismerték, hogy belealudtak a meccsbe. A horvátok fokozatosan feljöttek, fordítottak, sõt 3 perccel a lefújás elõtt már 71-65-re vezettek. A végjátékban a palánk alól Kobryn 6 pontot szerzett és ez döntött.

A Kassa 79-57-re nyert egy szintén tét nélküli találkozón a Brno otthonában. A mérkõzésrõl Hana Horakova teljesítményét érdemes kiemelni, aki 17 ponttal, 3 lepattanóval és 2 gólpasszal vette ki a részét a sikerbõl.

Az alapszakasz utolsó összecsapásán a rájátszásról biztosan lemaradó Taranto 68-65-re verte a Rivas Ecopolist. A spanyolok még 65-62-re vezettek, de a mérkõzés utolsó 2 és fél percében nem találtak be a gyûrûbe. A madridiak színeiben Krivacevic Tijana 14 percet töltött a pályán és ez idõ alatt 4 pontot szerzett, illetve leszedett 2 lepattanót.

Frisco Brno - Good Angels Kosice 57-79 (14-18, 11-18, 16-20, 16-23)
Wisla Can-Pack - Gospic CO 74-71 (26-10, 13-23, 20-17, 15-21)
BLMA - Sparta&K Moscow Region 71-72 (19-17, 16-8, 21-26, 15-21)
CB Taranto - Rivas Ecopolis 68-65 (25-18, 14-18, 14-18, 15-11)