Lezárult az Orosz bajnokság alapszakasza

:

:

Hétfõn este lezárult az Orosz bajnokság alapszakasza. A záró fordulóban a Szpartak Moszkva legyõzte a Jekatyerinburgot és ezzel feljött a második helyre a tabellán, a harmadik az Orenburg lett, míg az Európa Kupa élcsapatai a Dinamo Moszkva és a Dinamo Kurszk a negyedik és az ötödik helyen osztoztak.

A Szpartak Moszkvának nyernie kellett Jekatyerinburgban és végül Becky Hammon nélkül is sikerült a bravúr, 80-76-os gyõzelmet ünnepelhettek. Pokey Chatman együttese nagyon jól kezdett és a második szakasz elején már 30-22-re vezettek. A félidõre 36-34-re zárkózott fel az Euroliga gyõzelem után közepes hõfokon pörgõ uráli sztárcsapat. A harmadik negyedben ismét ellépett 4-6 ponttal a Szpartak Moszkva, majd a negyedik etapban egy 10-0-s futást kövezõen már 66-52-es állást regisztrálhattunk.

Az utolsó két percbe még 8 pontos különbségrõl érkeztek a csapatok, a Jekatyerinburg a végjátékban 2 pontra is felzárkózott, de fordítani nem tudtak. A gyõzelmével a Szpartak Moszkva megszerezte az Orosz bajnokság alapszakaszának második helyét. A találkozón 4 perccel a lefújás elõtt Candace Parker kisebb bokasérülést szenvedett, de várhatóan a pénteken rajtoló rájátszásban már ismét ott lehet a Jekatyerinburg színeiben.

Az Orenburg 69-63-ra verte a tabella utolsó helyén álló Rostov-Don együttesét, de Szpartak Moszkva gyõzelme miatt maradt harmadik. A Dinamo Kurszk vereséget szenvedett a Vologda otthonában, így az Európa Kupa gyõztes Dinamo Moszkva a negyedik helyre lépett elõre. A moszkvai gárda Grishaeva 22, Vidmer 17 és Korstin 12 pontjával 77-71-re diadalmaskodott Novoszibirszkben.

UMMC Jekatyerinburg – Szpartak Moszkva Vidnoje 76-80
Vologda-Chevakata – Szpartak Noginszk 69-49
Dinamo Moszkva – Dinamo-GUVD Novoszibirszk 77-71
Dinamo Kurszk – Energia Ivanovo 76-80
Rostov-Don – Nagyezsda Orenburg 63-69