Lezárultak a közédöntõk az A-divíziós U20-as EB-n

:

:

Szerdán lezárultak a negyeddöntõk az A-divíziós U20-as Európa Bajnokságon. Az utolsó játéknapon több sorsdöntõ mérkõzést is rendeztek, melyek után kialakultak a negyeddöntõk párosításai. Nézzük a nap összefoglalóját.

Az E-csoportban természetesen minden figyelem a Litvánia-Ukrajna rangadóra szegezõdött. Itt egyszerû volt a helyzet, a gyõztes csapat készülhet a negyeddöntõre, míg a vesztes a 9-13. helyért játszhat majd. A két együttes végletekig kiélezett csatát vívott, pedig nem így indult a sorsdöntõ rangadó. Az elsõ szakaszt 9 ponttal nyerték az ukránok, a másodikban azonban 7-tel a litvánok bizonyultak jobbnak. A 33-35-ös félidei állás komoly izgalmakat vetített elõre.

A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, de végig az ukránok kezében volt az irányítás. A Malashenko, Iagupova duó révén két hatalmas reménységgel felálló ukrán együttes a harmadik szakaszban 8 ponttal meglógott, de a negyedik etap elején 60-58-ra már a litvánok vezettek. A kiadó negyeddöntõs hely sorsa végül szoros végjátékban dõlt el, ahol az ukránok a fontos pillanatokban rendre betaláltak, míg a litvánok döntõ szituációban – amikor az utolsó 10 másodpercben az egyenlítésért támadtak – eladták a labdát. A vége 68-71 lett. Ukrajna negyeddöntõzik.

A hatos többi mérkõzése már komolyabb tét nélkül zajlott. A csoportdöntõn az oroszok 9 ponttal verték a házigazda szerbeket. Az eredmény csalóka, mert három negyed után már 21 pont volt a differencia és innen szépítettek az eredményen a záró szakaszban a szerbek. Sara Krnjic megint hatalmasat játszott, dupla-duplát (24 pont, 15 lepattanó) ért el. A törökök pedig 21 ponttal múlták felül a kulcsjátékosait pihentetõ lengyeleket.

Lengyelország – Törökország 48-69 (5-24, 13-16, 14-11, 16-18)
Litvánia – Ukrajna 68-71 (13-22, 20-13, 19-18, 16-18)
Oroszország – Szerbia 74-65 (14-11, 20-19, 30-13, 10-22)

6. Törökország 1/4 304-314 6

A F-csoportban benne volt a kalapban, hogy az olasz, brit, lett trió azonos mutatóval zárja a középdöntõt és mivel a három együttesbõl csak kettõ juthat tovább, nagy számolgatásra készültünk. A britek „hiába” kaptak ki négy ponttal, az olaszok megverték a letteket és ezzel az olasz és a brit csapat jutott a negyeddöntõbe. Az elmúlt két év bronzérmese, a lett válogatott most legjobb esetben a 9. helyen zárhat.

A kulcsfontosságú az olasz-lett összecsapás volt. Itt három negyed után 56-43-ra vezettek az olaszok. Az életéért küzdõ lett csapat 5 perccel a lefújás elõtt 60-56-ra zárkózott fel, de az izgalmak ebben az egy momentumban ki is merültek. A végjátékban az itáliai csapat ismét meglépett és 70-61-re nyert is.

Érdekesnek ígérkezett a csoportdöntõ két nagyágyú, Spanyolország és Franciaország között. A hispánok zseniális kosárlabdával rukkoltak elõ és végig vezetve 68-33-as gyõzelmet arattak. Az EuroLiga-gyõztes salamancai szakvezetõ,  Lucas Mondelo által felkészített alakulat továbbra is veretlen és a torna legnagyobb favoritjának számít.

Nagy-Britannia – Hollandia 66-70 (19-17, 13-18, 15-18, 19-17)
Olaszország – Lettország 70-61 (18-16, 21-12, 17-15, 14-18)
Spanyolország – Franciaország 68-33 (16-9, 15-9, 19-11, 18-4)

1. Spanyolország 5/0 354-185 10
2. Franciaország 3/2 284-308 8
3. Olaszország 3/2 269-266 8
4. Nagy-Britannia 2/3 266-309 7
5. Lettország 1/4 300-341 6