Utánpótlás

Lezárultak a nyolcaddöntők az U18-as Európa-bajnokságon

:

:

A görögországi U18-as Európa-bajnokságon szerdán rendezték a nyolcaddöntőket. Ahogy arról már korábban hírt adtunk, a magyar válogatott nagy csatában 56-55-re maradt alul Németországgal szemben. Ezzel az is eldőlt, hogy a mieink ellenfele Görögország lesz az alsóházi mérkőzések első összecsapásán. Most nézzük a többi nyolcaddöntőt.

A számszerű eredményt nézve a magyar válogatott vívta a legszorosabb mérkőzést, ám a negyeddöntőbe jutás sajnos nem sikerült lányainknak. Az első negyeddöntőben Spanyolország és Finnország találkozik majd. A spanyolok 50-43-ra kiütötték Belgiumot Carla Brito 11 pontjával. A finnek pedig hasonlóan magabiztosan 71-61-re verték Izraelt. Ott Meri Kanerva jegyzett 21 pontot. A második negyeddöntő alkalmával Olaszország Franciaországgal mérkőzik majd meg. Az olaszok 74-64-re Lettországot verték, míg a franciák 94-57-es arányban Svédországon gázoltak át. Az olaszok vezére Carlotta Zanardi volt 16 ponttal, a franciák közül pedig Leila Lacan jegyezte a legtöbb pontot (21).

A tábla másik felén Lengyelország – Németország és Csehország – Litvánia negyeddöntők lesznek. A lengyelek 69-46-ra átgázoltak Görögországon. A mérkőzés egészen a harmadik negyed végéig szoros volt, amikor is Lengyelország egy 13 pontos előnyre tett szert. Dominika Ullman 18 ponttal lett a legeredményesebb. A németek amint ismert Magyarország fölött arattak győzelmet, a találkozó során Frieda Buhner 22 egységig jutott.

Csehország 83-53-ra győzte le Törökországot. 10 percen át kifejezetten szorosan alakult a találkozó, a nagyszünetre érte el a 10+ pontot a differencia. Dominika Paurova 22, Valentyna Kadlecova 19 pontot szerzett. A litvánok pedig 84-40-re robogtak át Bosznia-Hercegovinán. Már a félidőben 47-21 állt az eredményjelzőn. Juste Jocyte 15 pontot ért el.