Magabiztos Fenerbahce és Galatasaray siker

:

:

A Török Bajnokság aktuális fordulójában a Fenerbahce péntek este ütötte ki a Mersin együttesét, míg a Galatasaray szombat kora délután diadalmaskodott a Samsun fölött.

Az EuroLiga rájátszása miatt már pénteken este lejátszotta aktuális bajnokiját a Fenerbahce. Rátgéber László együttesének nem volt nehéz dolga a viszonylag gyengébb játékerõt képviselõ Mersin otthonában. Ugyan az elsõ negyedben szinte végig a hazaiak vezettek, de a második 10 percben a Fenerbahce már átvette a kezdeményezést és a szünetre 5 ponttal elléptek.

A találkozó sorsa a harmadik negyedben végleg eldõlt. Ezt a szakaszt a Fenerbahce 25-8-ra megnyerte. A negyedik negyedben már nem volt kérdéses a gyõztes kiléte, Rátgéber László minden nevezett játékosát pályára küldte, a vége így is 80-57 lett. A Fenerbahce legjobbja a 19 pontos Matovics volt.

A Galatsaray a Samsun együttesét fogadta. Ez az összecsapás már hullámzóbb volt. A hazaiak szinte végig vezettek, de amikor 8-10 ponttal megléptek, mindig felzárkózott a Samsun. A 47-35-ös Galata vezetést hozó félidõ után a harmadik negyedben már 4 pontra jöttek fel a vendégek, sõt a negyedik etap elején 67-66-nál egészen minimális volt a differencia. A végjátékban azonban érvényesült a Galatasaray játékosainak nagyobb rutinja, így alakult ki a 79-73-as végeredmény. A Galata legjobbja a 23 pontos Augustus volt, de Fowles is dupla-duplát (16 pont, 10 lepattanó) ért el.

Galatasaray Medical Park – Samsun Basketbol 79 – 73 (21–19, 26-16, 12-19, 20-19)
Mersin Bºb – Fenerbahçe 57 – 80 (22-19, 13-21, 8-25, 4-15)