Magabiztos győri siker Portugáliában

:

:

Az UNI Győr – MÉLY-ÚT 64-57-es győzelmet aratott az Olivais F. C. otthonában az Európa Kupa negyedik fordulójában.

A továbbjutási esélyek életben tartása szempontjából az UNI Győr – MÉLY-ÚT kulcsfontosságú meccset vívott Portugáliában. Ennek megfelelő hozzáállással kezdtek a mieink és az első negyedben 13-4-re léptek el. A játékrész végére ugyan felzárkóztak a hazaiak, de 10 perc után így is 16-12-re ment a Győr. A második szakaszban 3-5 egység között mozgott a differencia. A félidő hajrája a magyar csapatnak sikerült jobban, végül 29-21-re vezetett a Győr.

Sandra Ygueravide ihletett formában játszott. A spanyol irányító már 20 perc után 11 pontnál, 4 gólpassznál és 3 lepattanónál járt. A döntést 29-26 után a harmadik negyed hozta el. Ekkor a Győr 16-2-es futással szakította le riválisát. Erre építve ezen etap végére 51-31-re léptek el Czank Tímeáék. A záró szakaszban már nem volt kérdés a győztes kiléte. Magabiztosan tartotta kézben az irányítást a Győr és megérdemelten szerezte meg második sikerét.

Olivais F.C. – UNI Győr – MÉLY-ÚT 47-64 (12-16, 9-13, 10-22, 16-13)

Olivais F.C.: Latinka Dusanic 12, Ana Radovic 11/3, Ana Carolina Rodrigues 9.

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Sandra Ygueravide 26/18, Zofia Hruscakova 16, Dombai Réka 9/3.