Magyarország U19 - Németország U18 93-42 (20-14, 29-13, 20-7, 24-8)

Magyarország U19: Keita 4, Dombai 22/6, Krasovec 2, Telegdy 6/3, Boros 17. Csere: Stiku 4, Rozmán 2, Miklós 7, Rakita 3/3, Szerencsés, Salamon 4, Gyöngyösi 8, Vég-Dudás, Madár 8, Holcz 6.

Németország U18: Stöckle 14/12, Brochlitz 6/6, Frölich 4, Graichen 2, Falk 6/3. Csere: Spaine 2, Okpara 1, Egharevba, Sontag 6, Dziuba 1, Wittenberg.

Fotó: Tankó István

A debreceni U19-es világbajnokságra készülő magyar válogatott 93-42-re legyőzte Németország U18-as csapatát.

Az első percekben fej-fej mellett haladt a két gárda. Az első szakasz második felében 8-6 után kezdte növelni előnyét a magyar válogatott. 10 perc után 20-14-re mentünk. A második negyed elején a 10 pontot is átlépte a differencia. Végül 29-13-ra nyertük ezt a periódust és így a félidőben már 49-27-re mentek a mieink.

A harmadik negyedben is hasonló mederben zajlott a küzdelem. A játékrész felénél 63-31-nél a 30 pontot is átlépte a differencia. A 69-34-ről induló záró szakaszban tovább növelte előnyét a sérülés által is hátráltatott vendégek ellen válogatottunk. A lányok végül a 77 mezőnykísérletükből 38-at értékesítettek és mérkőzés végére az 50 pontot is átlépte a különbség.