Ukrajna - Magyarország 62-90 (20-19, 15-27, 10-19, 17-25)

Magyarország, Debrecen
Tomic, Szczesny, Čanković (Steffes)

Ukrajna: Adamenko 16/15, Ilchenko 5, Bezkorovaina 4, Koval 31, Korbut. Csere: Biriuk 2, Shoshoya, Buhaiova, Pavliuk, Syniakova 4.

Magyarország: Kókai 6, Rátkai 15, Aho 5, Strausz 4, Toman P. 29/12. Csere: Dobó 16/6, Szakolczi 7/3, Kohn 4, Ács 2, Kádár 2, Bajzáth.

A spanyolországi San Fernandóban zajló FIBA U16 Women’s European Challenger torna harmadik játéknapján a magyar válogatott 90-62-re legyőzte Ukrajnát.

A Challenger-tornák hagyományosan legnehezebb játéknapja a harmadik, hiszen ekkor már egymást követő harmadik napon játszanak a csapatok. Ez nem látszódott a válogatottunkon. Rátkai Eszter, Toman Petra és Strausz Edina találataival három perc alatt 9-2-re léptek el a mieink. A folytatásban az ukrán gárda vette át az irányítást. A kiemelkedő centerük Kateryna Koval remekelt, aki az első negyedben egymaga 13 pontot szerzett. Mészárosné Kovács Andrea 9-6-nál időt kért és a folytatásban 3-4 pontos előnyét tartotta a csapatunk. A negyed hajrájában azonban átvette a vezetést Ukrajna és 10 perc után 20-19-re mentek.

A második szakasz elején sem változott a játék képe. Fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Éppen a negyed feléhez érkezve ugrottak meg egy kicsit, egészen pontosan 30-26-ra az ukránok. Időkérés után azonban fordított válogatottunk. Végül az utolsó három percet 33-32 után 13-2-re hoztuk és így 46-35-re mentünk. Toman Petra 18, Rátkai Eszter és Dobó Lilla 11-11 pontnál tartott. A második 10 percben összesen négy triplát is értékesítettek a magyar lányok.

A harmadik negyedben hat percen át mindössze egy mezőnykosarat értékesített Ukrajna. A játék minden elemében riválisunk fölé kerekedtünk és egy 17-2-es futással 63-37-re szakadtunk el. A hajrájában 20 egység környékén állandósult a differencia. Ebben a periódusban a 20 mezőnykísérletünkből 9 sikeresnek bizonyult. Végül az utolsó 10 percnek 65-45-ről vágtak neki a csapatok. Rendkívül pontgazdag játékrész kerekedett, mely során a magyar győzelem nem forgott veszélyben. Bő rotációt alkalmazott válogatottunk. A sérült Toman Dórát leszámítva mindenki megkapta a lehetőséget a bizonyításra. Öt perc elteltével már 82-52-re vezettünk. Végül az utolsó 10 percet 25-17-re, a mérkőzést 90-62-re nyertük.