Magabiztos győzelemmel hangolt a bajnoki rajtra a PEAC

:

:

Pénteken felkészülési mérkőzést vívott a PEAC-Pécs és a PINKK Pécsi 424. Magabiztos játékkal a PEAC 86-67-es sikert aratott.

A PEAC már az első negyedben állva hagyta riválisát és 10 perc alatt 27-13-as előnyre tett szert. A PINKK-nek nem indult jól a mérkőzés, Daugilė Šarauskaitė két perc játékot követően bokasérüléssel kiesett. A második szakaszban is hasonlóan pontgazdag játékot mutatott a PEAC. A félidőben már 51-29-es előnyben volt.

A harmadik negyedet 10-0-val kezdte Csirke Ferenc együttese és ezzel kialakult a mérkőzés legnagyobb különbsége. Mindkét szakmai stáb bő rotációt alkalmazott és minden bevethető játékosának igyekezett lehetőséget biztosítani. A hajrában faragott a hátrányából a PINKK. Így alakult ki a 86-67-es végeredmény.

A PEAC-Pécs legeredményesebbjei a 17-17 pontos Tijana Andusic és Sarok Nikolett voltak, a PINKK-nél Leslie Vorpahl zárt 20 ponttal.

Eredmény, jegyzőkönyv (Forrás: PEAC-Pécs hivatalos honlap)

PEAC-PÉCS – PINKK PÉCSI 424 86-67 (27-13, 24-16, 15-10, 20-28)
Pécs, 100 néző. V.: Praksch, Söjtöry, Dr. Danka

PEAC-PÉCS: Sánta 6, Wentzel 10, Strautmane 7/3, Kiss 8/6, Andusic 17. Csere: Sarok 17/6, Kaposi 12, Selcova 2, Popovic 3, Habling 2, Szücs L. 2, Hegedűs -. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron
PINKK Pécsi 424: Vorpahl 20/3, Vári 18/3, Szücs L. 6, Demeter 12, Sarauskaite 2. Csere: Zubac 3, Jáhni 4, Kovács -, Pucz -, Tenyér 2, Zsilinszki -, Horváth -. Edző: Vanja Miljkovic, Frano Radan

Fotó: PEAC-Pécs Facebook