Magabiztos győzelemmel jutott a négy közé a Csata a junioroknál

Csata DSE - BEAC-Újbuda KA/A 85-35 (26-11, 16-11, 20-9, 23-4)

Nemzeti Leány Junior Bajnokság, negyeddöntő
Budapest, Vasas Pasaréti Sportcentrum
Marton P., Propszt A,, Fodor S. (Dernei G.)

Csata DSE: Balogh 6, Rakita 3, Gyöngyösi 12, Strausz 15, Toman P. 14/6. Csere: Jánosi 4, Toman D. 15/6, Polgári 5/3, Kastl 6, Bajzáth 1, Gelei 4.

BEAC-Újbuda KA/A: Katona 10, Pfandler 2, Bencsik 4, Vári 2, Telek 7. Csere: Kis 2, Szénásy, Vita, Németh, Tóth, Jármay 8, Jelinek.

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság harmadik negyeddöntője alkalmával a Csata DSE 85-35-re legyőzte a BEAC-Újbudát és ezzel bejutott az elődöntőbe.

A Csata már a mérkőzés elején igyekezett magához ragadni a vezetést. Nem telt el öt perc és 15-5 állt az eredményjelzőn. Az első szakasz végére 26-11-re lépett el a Csata, a második etap azonban kiegyenlítettebb játékot hozott. A különbség sokáig 16-18 egység között mozgott. Végül a lélektani 20 pontot 40-20-nál érte el a Csata előnye és ez a félidőig már meg is maradt.

Ahogy teltek a percek, a harmadik negyedben már egyre jobban a Csata fölénye rajzolódott ki. A játékrész végére még 10 egységet hozzátettek a vezetésükhöz Bódi Ferenc tanítványai, akik a játék minden elemében riválisuk fölé kerekedtek. A záró szakasznak 62-31-ről vágtak neki a csapatok. A Csata 18-0-val kezdte a játékrészt, amivel megalapozta a végeredményben megjelenő differenciát.

A Csata legeremdényesebbjei a 15-15 pontos Toman Dóra és Strausz Edina voltak. A BEAC-nál Katona Boglárka zárt 10 ponttal. A Csata DSE ellenfele az elődöntőben a NKA Pécs – DVTK Akadémia párharc továbbjutója lesz.

Fotó: Toman Dóra