Magabiztos győzelemmel került 1-0-s előnybe a Fener

:

:

Megkezdődött a Fenerbahce és a Bourges Euroliga negyeddöntő párharca. A török gárda 84-75-re legyőzte török riválisát és ezzel 1-0-ra vezet az egyik fél második sikeréig tartó párharcban.

Végig vezetett a Fenerbahce, már öt perc után 20-9 állt az eredményjelzőn. Az első negyed végén 31-19-es, a félidőben 48-34-es eredményt rögzíthettünk. A harmadik negyed kiegyenlítettebb játéka után az utolsó 10 percnek 68-53-ről vágtak neki a felek.

A záró szakaszban a 18 egységet is elérte a differencia. A hajrában kozmetikázott a Bourges, de reális győzelmi esélyeik nem mutatkoztak. Mivel az egyik fél második sikeréig tartó párharcban a pontkülönbség nem számít, így a Bourges felzárkózása már csak az eredmény kozmetikázását jelentette.

Elizabeth Williams 30 ponttal és 14 lepattanóval emelkedett ki a Fenerbahce keretéből. A Bourges oldalán Ana Dabovic 20 pontot jegyzett.

Fenerbahce – Bourges 84-75 (31-19, 17-15, 20-19, 16-22)
Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1-0 a Fenerbahce javára.