:
:
Vasárnapra egy mérkõzés maradt a 2016/2017-es bajnoki évad nyitó fordulójából. Ezen a CMB Cargo UNI Gyõr 76-50-re gyõzte le az MTK-Budapestet.
A két csapat között már az elsõ percekben klasszis különbség mutatkozott. A Gyõr 8-0-val kezdett és egy negyed után 21-8-as állást rögzíthettünk. Elsõsorban sebességben érezhettünk óriási különbséget a felek között. A második negyedre sem tudta felvenni a ritmust az MTK. A Gyõr 7-0-s sorozatban volt, amikor 28-8-nál a 20 egységet is elérte a differencia. A félidõre 44-18-ra lépett el Völgyi Péter gárdája.
A második félidõre már úgy futottak ki a csapatok, hogy nem volt kérdés a gyõztes kiléte. Egy kicsit a koncentráció és a ritmus is visszaesett gyõri oldalon. A harmadik negyedet 17-13-ra meg is nyerte az MTK. A különbség 22-24 pont környékén állt be a csapatok között. Az utolsó 10 percben már mindkét oldalon minden nevezett játékos lehetõséget kapott. A 76-50-es eredménnyel záruló találkozó után mindkét fél találhat kapaszkodót.
A Gyõr a 18 pontos Hruscakova vezérletével egy kifejezetten zökkenõmentes találkozóval indította a szezont, míg az MTK a kezdeti zavar után a második félidõre tudta rendezni a sorait. A fõvárosi gárdában a korábban Gyõrben szereplõ Koch Dóra volt a legeredményesebb 12 ponttal.
Eredmény
CMB Cargo-UNI Gyõr – MTK-Budapest 76-50 (21-8, 23-10, 13-17, 19-15)
Statisztika

