Magabiztos győzelemmel kezdte Európa Kupa szereplését az NKA Universitas PEAC

Beroe - NKA Universitas PEAC 59-94 (19-24, 8-20, 12-26, 20-24)

Stara Zagora, Obshtinska-Stara Zagora
Franko Gracin, Alessandro Perciavalle, Alakbar Hasanov (Dimitar Terzovski)

Beroe: Dineva 9, Kocheva 7/3, Rosten 2, Ivanova 11/3, Sharenkapova 13/9. Csere: Dimitrova 8, Georgieva -, Karamfilova -, Kenareva -, Madankova -, Natskina 6, Stoyanovska 3/3.

NKA Universitas PEAC: Calhoun 16/9, Katanic 11/3, Kiss 15/3, Wentzel 24/18, Burdick 14. Csere: Sanchez 4, Laczkó -, Selcova -, Simon 7/3, Szűcs 3/3.

Magabiztos győzelemmel indította a 2022/2023-as Európa Kupa szezont az NKA Universitas PEAC. Jovan Gorec együttese idegenben, a Beroe otthonában aratott 94-59-es sikert.

Az Európa Kupa első fordulójának találkozóját Sierra Calhoun találata indította. Wentzel Nóra triplája és Ivana Katanic büntetője után a PEAC már 6-0-ra vezetett. Ekkor a Beroe csapata is megszerezte első pontjait – közelről Teodora Dineva volt sikeres. Ezt követően, szintén a hazai együttes oldaláról érkeztek a találatok. Teodora Dineva büntetőivel, majd Tsvetomira Sharenkapova hárompontosának köszönhetően a bolgárok 7-6-nál át is vették a vezetést. Már az első negyedben egy igazi ki-ki mérkőzés kerekedett. Kosárra-kosár volt a válasz, a PEAC azonban lendületes játékkal ismét maga felé billentette a mérleget. 9-15-nél már 6 pont volt a pécsiek előnye. Ekkor hazai időkérés következett. A játék ezután Wentzel Nóra pontjaival folytatódott, amikkel a felek közti differencia 10 pont fölé nőtt (9-20). Bár a hátralévő időben a bolgár együttesnek sikerült pár pontot lefaragnia hátrányából, Jovan Gorec tanítványai így is öt pontos előnnyel zárhatták az első játékrészt.

A második felvonás tehát 19-24-ről folytatódhatott. Az első találatot Katanic szerezte büntetőjével, majd Kiss pontja következtek. Ezzel a Pécs előnye újból növekedni kezdett. 19-27-nél a Beroe vezetőedzőjének időkérése szakította meg a mérkőzést. Az időkérés azonban nem zavarta meg a PEAC határozott támadójátékát. A pályára visszatérve ugyanis Cassidie Burdick volt sikeres, amivel az állás 19-29-re változott. Ez a tíz pontos különbség a folytatásban is állandósult. 23-33-at mutatott a kijelző, amikor is Ciara Rosten találatát láthattuk. Ezzel férkőztek a hazaiak ismét tíz pont alá. 25-33-nál Jovan Gorec vezetőedző kért időt csapatának. Visszatérve ritmust váltott a Beroe. Nemcsak támadásban, de védekezésben is sokkal határozottabban léptek fel ellenfelükkel szemben. Ezzel egyidejűleg viszont a PEAC is felszívta magát, aminek köszönhetően előnyüket 17 pontra tudták növelni a pécsiek. A félidő eredményét végül Kiss Virág büntető-találatai állították be – a felek 27-44-ről fordulhattak. Az első húsz perc legeredményesebb játékosa szintén Kiss Virág lett a PEAC oldaláról 10 ponttal és 7 lepattanóval.

A második félidő Gergana Ivanova kosarával indult, amire Kiss Virág távolija érkezett válaszként. Sierra Calhoun hárompontosával a különbség a 20 pontot is elérte (29-50). Innentől kezdve pedig megállíthatatlan tempót diktált a pécsi együttes. Egymás után szerezték felváltva a távoli és közeli találatokat. Az ötödik percbe érkezve Wentzel Nóra dobott kosarat középtávolról, amivel 34-59-re változott az eredményjelzőn olvasható állás. Pontszerzés szempontjából valamennyivel kiélezettebben alakult a harmadik negyed vége. Egészen az utolsó másodpercekig.  Ekkor ugyanis a PEAC két triplát süllyesztett a kosárba, amivel a differencia 30 pont fölé nőtt.

A mérkőzés záró szakasz 39-70-ről folytatódhatott. A végső tíz percet a Beroe egy 7-0-ás rohammal indította, ami időkérésre kényszerítette Jovan Gorec vezetőedzőt (46-70). Visszatérve rendezte sorait a PEAC. A vendégek ismét dominálták a parkettet, és egy 9-3-as futammal megint csak harminc pontra emelték előnyüket. 49-79-nél tehát ezúttal a Beroe kért időt eligazításra. A találkozóból összesen négy perc volt hátra, a felek közti nagyszámú különbség azonban egyre inkább állandósult. Ekkor igazából már nem is lehetett kérdéses a győztes kiléte. A hazaik az utolsó másodpercig nagyon keményen küzdöttek, Jovan Gorec tanítványai azonban túlságosan is gyors tempót diktáltak. Az NKA Universitas PEAC végül magabiztos, 94-59-es győzelmet aratott a Beroe otthonában, megszerezve ezzel a 2022/2023-as szezon első Európa Kupa győzelmét.