Magabiztos győzelemmel tért vissza a Szekszárd

Atomerőmű KSC Szekszárd - PINKK-Pécsi 424 114-66 (26-17, 28-14, 28-13, 32-22)

Szekszárd, Városi Sportcsarnok
Cziffra Cs., Ádám J., Kovács N. (Faidt M.)

Atomerőmű KSC Szekszárd: Theodoreán 6/6, Miklós, Skoric 12, Zele 5/3, Goree 21. Csere: Studer 12/6, Szabó F. 14/6, Bálint 22/6, Gereben 2, Renczes 5/3, Friskovec 15/9.

PINKK Pécsi 424: Vorpahl 22/6, Borbás 1, Demeter 11, Szücs L. 14/9, Sarauskaite 6. Csere: Tenyér 3, Horváth Zs., Zsilinszky 5/3, Jáhni, Pucz 4.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 114-66-ra kiütötte a PINKK Pécsi 424-et a szombati játéknap második mérkőzésén.

Mindkét csapatban akadtak hiányzók. Szekszárdi oldalon Erica McCall és Sara Krnjic nem léphetett pályára, míg a PINKK-nél többek között Dragana Zubac is kihagyni kényszerült a találkozót. Több, mint egy hónap kihagyás után vívtak tétmérkőzést a csapatok. Maja Skoric szerezte az első találatot, melyre Szücs Lilla válaszolt. A folytatásban Theodoreán Alexandra triplájával került előnybe a Szekszárd, de 16-15-ig nem alakult ki nagy különbség a felek között. Innen azonban az első negyed végére 10-2-es futással 26-17-re lépett el a KSC. Studer Ágnes egymaga 9 pontnál járt, az 5 mezőnykísérletéből 4 sikeres lett az első szakaszban.

A döntést a második negyed hozta el. Ekkor már egyértelműen érvényesült a Szekszárd fölénye. A PINKK közel kilenc percen át mindössze egy mezőnykosarat szerzett. Eközben a hazaiak jó ritmusú és pontos támadásokkal gyorsan növelték az előnyüket. Ráadásul kiválóan megoszlottak a terhek. Úgy jutott a félidőig 54 pontig a KSC, hogy kilenc játékosa betalált. A félidő hajrájában ugyan szépített a PINKK, de a második etapot így is 28-14-re hozta a Szekszárd és így vezetett 54-31-re. A 40 mezőnykísérletből 24 sikeres lett hazai oldalon. Erre 17 gólpassz jutott és 12 szerzett labdát is regisztrálhattunk a szekszárdiaknál.

A harmadik negyedben sem változott a játék képe. A Szekszárd magabiztosan uralta a mérkőzést. Ebben a 10 percben is 28 pontot értek el a hazaiak. Ebből Cyesha Goree és Szabó Fanni egymaga 8-8 pontot vállalt. Emellett hat kísérletből négy hazai tripla is célt ért. A záró szakasznak 82-44-ről vágtak neki a felek. Könnyű kosarakkal gyorsan haladt előre a Szekszárd. A sérülésből visszatérő Zala Friskovec hármasával érte el a 100. pontját a házigazda. Djokics Zseljkó bő rotációt alkalmazott, 26 és fél percnél többet egyetlen játékosa sem töltött a pályán. Az utolsó támadásnál Gereben Lívia is betalált, így alakult ki 114-66-os végeredmény.

Fotó: Jantner Zsolt / Atomerőmű KSC Szekszárd