Magabiztos győzelemmel vívta ki a továbbjutást a Cegléd

VBW CEKK Cegléd - Adana Basketbol 72-52 (22-8, 17-15, 16-14, 17-15)

Antakya, Antakya Kapali Spor Salonu
Cavara, Vujicic, Galuk (Ratishvili)

VBW CEKK Cegléd: Gorjanácz 5, McBryde 7/3, Moore 32, Ortiz 4, Sotiriou 9/3. Csere: Kobolák 9/3, ruják 3/3, Szirony, Filipowicz 3/3, Révész 9/3.

Adana Basketbol: Fontaine 18, Wallace 13/3, Manlaci 6, Tokatlı 3, Yildizhan 2. Csere: Gültekin 2, Ozel, Taskin.

Az Európa Kupa C-csoport buborékos tornájának záró napján a VBW CEKK Cegléd 72-52-re verte az Adanát és ezzel bejutott a sorozat legjobb 16 csapata közé.

Nagyon egyszerű volt a képlet a feldobás előtt a Cegléd számára. Bármilyen arányú győzelemmel kivívhatta a továbbjutást a csoportból. Gojanácz Ágnes büntetőjével, illetve Katerina Sotiriou és Tinara Moore találataival 5-0-ra léptek el a ceglédiek az első két percben. Ez a kezdés megadta az alaphangot. A törökök még 7-6-ra felzárkóztak, de az első negyed hajrájában a 10 egységet is átlépte a CEKK előnye. Dominique McBryde és Ruják Nóra triplái azt jelentették, hogy 10 perc után 22-8 állt az eredményjelzőn. A második szakasz első találatát az Adana szerezte, de erre a félidőig 18 pontig jutó Tinara Moore gyorsan válaszolt. A következő három percben mezőnykosarat egyik oldalon sem jegyezhettünk fel. Ceglédi részről Moore törte meg a kosárcsendet, majd betalált McBryde is. 29-16-nál kért időt Kostas Keramidas és ekkor új lendületet vett a CEKK. Visszatérve a pályára egy 8-0-s sorozatot futottak a mieink. Ennek köszönhetően 37-16-nál már a 20 egységet is átlépte a differencia.

A félidőig faragott a hátrányából az Adana, de a 39-23-as állás így is több, mint előremutató volt. A harmadik negyed első felében megtorpantak a mieink, így 41-27-nél többször támadtak azért a törökök, hogy 10 pont környékére faragják a hátrányukat. Végül ezzel éltek is, második 20 perc legszorosabb állását 42-31-nél regisztrálhattuk. Lélektani szempontból a legjobb pillanatban érkezett Tinara Moore négy pontja, amivel 46-31-re ellépett a CEKK. Utólag ezeket a perceket könyvelhetjük el döntőnek, hiszen innentől kezdve nem volt esélye az Adanának, hogy látótávolságba érjen. A különbség 55-35-nél ismét elérte a 20 pontot. A záró szakaszban villámrajtot vett a Cegléd és 55-37 után 9-0-val 64-37-re szakadtak el Gorjanácz Ágnesék. A folytatásban már csak a különbség volt kérdéses. Minden bevethető játékos lehetőséget kapott a bizonyításra, Filipowicz Vanda és Szirony Dorina is belekóstolhatott az Európa Kupa hangulatába. A Cegléd végül magabiztos 72-52-es győzelmet aratott és így a Szpartak Moszkva mellől továbbjutott a C-csoportból.