Utánpótlás

Magabiztos játékkal szerezte meg a junior bajnokság bronzérmét a Vasas Akadémia/A

DVTK Akadémia/A - Vasas Akadémia/A 56-79 (20-19, 11-30, 12-16, 13-14)

Nemzeti Leány Junior Bajnokság
Kecskemét, Mercedes-Benz Sport Akadémia
Rózsavölgyi Alexandra, Földesi Marcell, Bozóki Bettina (Sarkadi-Nagy Ágnes)

DVTK Akadémia/A: Kárpáti 1, Albert 15/6, Oláh 9/6, Papp 6, Márkusz 10. Csere: János -, Csoma 6, Filep 2, Szarvas 3/3, Győri 2, Molnár -, Kovács 2.

Vasas Akadémia/A: Van Rijs Á. 8, Kádár 13, Van Rijs J. 4, Aho 14/6, Hámori 4. Csere: Bartos 3/3, Igaz 2, Rubint -, Örsi 9/3, Ulrich 11/3, Láng-Miticzky 11/9, Kemény -.

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság “A” kecskeméti döntőjének zárónapján a bronzmérkőzést a DVTK Akadémia/A a Vasas Akadémia/A csapata ellen játszotta.

A találkozót a Miskolc magabiztos játéka vezette fel, 11-2-ig növelték előnyüket. Ezt követően viszont a Vasas is felzárkózott, egy pontra jöttek fel (12-11). Megfordítani azonban nem tudták a mérkőzést, a negyed 20-19-el végződött. A második játékrész elején magához vette a vezetést a budapesti együttes. Ezt követően egy ideig fej-fej mellett haladtak a résztvevők. Egészen addig, míg a Vasas magasabb fokozatba nem kapcsolt és 10 pont fölé nem növelte a differenciát. A fővárosi pontözön 26-44-nél szakadt meg egy pillanatra, de a félidőt így is magabiztosan zárta a Vasas Akadémia.

31-49-ről fordulhattak a felek. A harmadik negyed állását tekintve az erőviszonyok jobban kiegyenlítődtek. Az ötödik percben az állás 6-7 volt és továbbra is a Vasas élvezhette az előnyt. A különbség ebben a játékrészben nőtt 20 pontra, a végső 10 perc 43-65-ről indulhatott. A záró szakasz során is magabiztosan őrizte nagymennyiségű előnyét a Vasas. Az utolsó percekbe érkezve már nem is volt kérdéses a győztes kiléte. A gyengébb első negyed után felszívva magát, a fővárosi együttes magabiztosan szerezte meg a junior bajnokság bronzérmét miután 56-79-re verték a DVTK Akadémia/A csapatát.