Magabiztos kassai siker Quigley és Krivacevic vezérletével

:

:

Szombaton megkezdõdtek a Szlovák bajnokság elõdöntõi. Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharcok elsõ felvonását a Kassa és a Rózsahegy nyerte. A Quigley és Krivacevic vezette kassaiak kiütötték Németh Bernadett csapatát az Iglót, míg a Rózsahegy fordulatos csatában verte a Somorját.

A kassaiak nyolc napon belül az ötödik tétmérkõzésükre készültek, az ellenfelük a pöstyéni csapatot búcsúztató Igló volt. Maros Kovacik gárdája a papírformának megfelelõen nagy különbséggel 104-58-ra verte riválisát. A két csapat között már az elsõ negyedben 10 pont feletti különbség alakult ki.

A 20 pontos Quigley és a 16 pontos Krivacevic vezette címvédõ gyõzelme egy percig nem forgott veszélyben. Az iglói csapatban egyedül centerposzton volt pont. A Magyarországon is megfordult légiósok közül Regina Palu¹ná 16, Iva Sli¹koviè 15 pontot szerzett.

A másik negyeddöntõben jóval szorosabb csata alakult ki, melynek végén a Rózsahegy 74-69-re verte a Somorját. Stefan Svitek alakulata az elsõ negyedet 8 ponttal megnyerte és ezen elõnyüket a félidõre is megõrizték. A harmadik negyed közepén még 51-42-re ment a Rózsahegy.

A folytatásban azonban 55-55-re egyenlített a Somorja. A negyedik szakaszban 58-57-nél már a somorjaiak vezettek. Ezt követõen azonban egy 9-0-s szériával fordított a Rózsahegy. A gyõztes csapat legeredményesebbje a 21 pontos Holmes volt. A Somorja együttesében Sujová és Murphy 13-13 egységig jutott.

Good Angels Ko¹ice – ©KBD Rücon Spi¹ská Nová Ves 104:58 (25:14, 24:17, 33:10, 22:17)

Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a Good Angels Ko¹ice javára.

MBK Ru¾omberok – ©BK ©amorín 74:69 (24:16, 16:16, 15:23, 19:14)

Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 az MBK Ru¾omberok javára.