Magabiztos második félidővel 29 pontos soproni siker

VBW CEKK Cegléd - Sopron Basket 63-92 (19-18, 18-28, 9-20, 17.26)

Albertirsa, Újcsarnok
Fodor A., Balog Gy., Jakab L. (Farkas J.)

VBW CEKK Cegléd: Szabó P. 4, Holesinska 17/6, Kobolák, Rakita 4, Laufer 8. Csere: Szabo Fa. 24/6, Viszmeg, Szirony, Szabo Fló. 2.

Sopron Basket: Fegyverneky 10, Varga A. 11/3, Jovanovic 6, Czukor 14/12, Határ 24. Csere: Williams 2, January 6, Gaye 10, Varga 9/3.

A bajnokság 18. fordulójában a Sopron Basket 92-63-ra múlta felül a VBW CEKK Ceglédet.

A kurszki diadalhoz képest egy változással, Jelena Brooks nélkül várta a VBW CEKK Cegléd elleni albertirsai találkozót a Sopron. Fegyverneky Zsófia és Határ Bernadett találataival a mérkőzés elején igyekezett magához ragadni a vezetést a címvédő. A soproniak első 12 pontjából 8 Határ Bernadett nevéhez fűződött. Öt és fél perc játék után így 12-8-ra vezetett a Sopron. Petra Holesinska és Szabó Fanni vezetésével igyekezett tartani a lépést a Cegléd. Ez olyan jól sikerült a hazaiaknak, hogy az első negyed végén minimális különbséggel 19-18-nál előrébb is jártak. A második szakasz elején ritmust váltott a Sopron. Határ Bernadett kezdte a pontgyártást, majd jött Varga Sára, Aby Gaye, Briann January és Nevena Jovanovic. 29-21-nél így már 10-2-es futásban volt a címvédő. Ráadásul kiválóan megoszlottak a terhek. A félidőig nyolc pontszerzője lett a Sopronnak.

A Sopron Basket kétszer is megugrott kilenc ponttal (34-25, 36-27), de kétszámjegyűre nem tudta növeli a differenciát az első 20 percben. Az eredmény 36-29-nél hosszú időre befagyott, majd innen a CEKK vett új lendületet. Amikor az első félidőben 13 egységig jutó Szabó Fanni triplája célt ért, 38-34-nél újra nyílt lett az összecsapás. A félidőig 14 pontot és 6 lepattanót elérő Határ Bernadett törte meg a soproni kosárcsendet, majd a hajrában Aby Gaye és Fegyverneky Zsófia villant meg. A nagyszünethez érkezve 46-37-nél visszaállt a 9 pontos különbség. A harmadik negyedet Határ Bernadett két duplája vezette fel, melyre Petra Holesinska egy triplával válaszolt. Két perc után 50-40-nél 10 egység választotta el a feleket. Óriási kérdés volt, hogy innen milyen irányt vesz a találkozó. Marad ebben a szorosabb mederben vagy a címvédő beviszi a döntő futást. Varga Alíz állt a soproniak élére. A négy pontjával 54-40-nél kialakult az addigi legnagyobb differencia.

Sandro Orlando időkérése után Szabó Fanni még egy duplát értékesített. Ekkor azonban már egyértelműen Gáspár Dávid tanítványainak fölénye érvényesült. A harmadik szakasz hajrájában Varga Sára és Czukor Dalma tripláival 66-44-nél a 20 pontot is átlépte a differencia. Ez már 16-4-es futás volt a címvédőtől. Az utolsó 10 percnek 66-46-ról vágtak neki a csapatok. Az első percekben 70-50-ig tudta 20 pont környékén tartani a meccset a CEKK. Ezt követően 78-50-re elszakadt a címvédő. Becsülettel küzdött a házigazda és a kisebb pontatlanságokat megbüntette, így 78-56-ra visszajött. Időkérés után új lendületet vett a Sopron. Három triplát és egy duplát is értékesített a hajrában Czukor Dalma, aki hosszú kihagyást követően második tétmeccsét vívta és a visszatéréséhez ez az este nagyon sokat tett hozz. Ceglédi oldalon Laufer Gabriella és Szirony Dorina találatainak örülhettek. A különbség 30 pont környékén állt be. Végül 92-63-as soproni győzelem született.