:

:

A papírformának megfelelõen a Schio nagy különbséggel, 87-49-re verte a Gyõrt a nõi kosárlabda Euroliga csütörtöki játéknapjának egyetlen mérkõzésén.

Mindkét csapat egy-egy hiányzóval készült az összecsapásra. Bokasérülés miatt nem játszott a Schio együttesében Honti Kata, míg Bencze Tamás nem kockáztatta meg a vádlisérüléssel bajlódó Semsei Barbara szereplését.

Nagyon jól kezdte a mérkõzést a Schio és 3 perc után 9-2-nél már gyõri idõkérés következett. A hazaiaknál az ex-gyõri Vandersloot már az 5. pontját szerezte, amikor 12-2-nél elõször kétszámjegyû különbséget regisztrálhattunk. A rossz szériát Diamant törte meg két duplával. A Schio azonban három triplát is értékesített az elsõ szakasz hajrájában Macchi, Spreafico és Masciadri révén, így már 10 perc után jelentõs differenciát és 25-8-as állást regisztrálhattunk.

A második negyed elején újabb két olasz hármas érkezett és ezzel 33-8-ra elléptek a hazaiak. Bencze Tamás ismét idõkérésre kényszerült. A szakadék azonban egyre jobban nõtt a két gárda között, 46-15-nél lépte át a 30 egységet. A gyõrieknél a második negyedben sokáig Ivanovic triplájával és Laklóth ziccerével nõtt a pontok száma. A félidõ hajrájában viszont betalált Lengyel Dalma és Fejes Réka is szerzett egy triplát. A nagyszünetben így 49-18 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyed elején Laklóth és Lengyel találataival 30 pont környékén tudta tartani a különbséget a gyõri csapat. Az olaszoknál Godin villogott ekkor, aki az elsõ félidõben nem volt eredményes. A harmadik etap elején azonban 4 perc alatt 7 pontig jutott. Ebben a periódusban 36 egységnél alakult ki a legnagyobb különbség. Ezt követõen Tinkle és Laklóth találataival 30 pontra jött vissza a magyar csapat. Nem véletlenül kért idõt az olaszok spanyol szakvezetõje.

A záró szakasz 68-38-ról indult. A Gyõr folytatta a jó sorozatát és Diamant, illetve Pénzes duplájával 68-42-nél régen látott közelségbe sikerült felkapaszkodni. A Schio azonban tudott váltani és Nadalin vezetésével egy 10-0-s szériával pontot tett a gyõri felzárkózási kísérlet végére.

Az utolsó percekben a házigazda kézben tartotta az irányítást. 87-47-nél már a 40 pontot is elérte az olasz elõny. A találkozót végül Laklóth duplája zárta, amivel kialakult a 87-49-es végeredmény. A gyõrieknél Laklóth 11 ponttal lett a legeredményesebb. Azt ki kell emelni, hogy Koch Dóra kivételével minden pályára lépõ játékos betalált magyar oldalon.

Beretta Famila – HAT-AGRO Uni Gyõr 87-49 (25-8, 24-10, 19-20, 19-11)