Magabiztos pécsi győzelem a Vasas Akadémia ellen

PEAC-Pécs - Vasas Akadémia 67-55 (17-13, 19-14, 22-12, 9-16)

Felkészülési mérkőzés
Lauber Dezső Városi Sportcsarnok

PEAC-Pécs: Dudásová 6, Marshall 12, Wentzel 10/3, Nelson 12, Kiss 16/3. Csere: Szücs 6/6, Selcova 2, Brajkovic 3, Laczkó, Kötő, Csényi, Bojtár.

Vasas Akadémia: Robinson 8, Smailbegovic 2, Pusztai 18/3, Tóth 2, Madár E. 8 Csere: Budácsik 7, Madár K. 8/6, Siklós, Salamon 2, Dúl.

Szerdán este újabb felkészülési mérkőzésre került sor az előszezon folyamán, a PEAC-Pécs csapata és a Vasas Akadémia együttese mérte össze erejét.

Az első hazai felkészülési mérkőzését vívta a pécsi gárda, akik magabiztosan, 67-55-re győzték le budapesti ellenfelüket.

Bár az első negyed elején hamar lépéselőnybe kerültek a pécsiek, Milos Pavlovic lányai ekkor se hagyták magukat, és végül a periódus közepére kiegyenlítettek (7-7). Ezt követően a mérkőzés fej-fej mellett haladt, nem alakult ki nagyobb különbség a felek között, egészen a félidőig, amikor is 36-27 állt az eredményjelző táblán, a PEAC-Pécs javára.

A találkozó második szakaszát egy 13-0-ás pécsi hajrá indított (49-27), melyre a fővárosiak csak a harmadik játékrész végén tudtak reagálni. Ezzel sikerült lejjebb dolgozniuk hátrányukat, így 58-39 került a kijelzőre. A záró periódus során bár sikerült a Vasas együttesének valamelyest közelebb kerülnie ellenfeléhez, a mérkőzés így is pécsi dominanciával végződött, 67-55-re győzedelmeskedtek a hazaiak.

A mérkőzés legponterősebb játékosai pécsi oldalon Kiss Virág lett 16 egységgel, míg a Vasas Akadémia oldalán Pusztai Petra, aki végül 18 pontot tudhatott magáénak.