Magabiztos pécsi győzelem Zalaegerszegen

ZTE NKK - PEAC-Pécs 56-82 (17-25, 12-19, 9-18, 18-20)

Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok
Györfy R., Tóth K., Németh P. (Herczeg Á.)

ZTE NKK: Dzombeta 14/6, Szabó P. 13, Kulcsár 5/3, Horváth F. 3, Tuchscherer 13/9. Csere: Dömötör 1, Horváth F. 2, Mányoky J. 2, Németh 3/3, Chroméj.

PEAC-Pécs: Szücs R. 14/6, Strautmane 6, Habling 4, Andusic 16, Kiss V. 12. Csere: Kaposi 11, Sarok 6. Szücs L. 3/3, Sánta, Wentzel 10/6, Bojtár, Hegedűs, Szücs L. 3/3.

A bajnokság 18. fordulójában a PEAC-Pécs 82-56-os győzelmet aratott a ZTE NKK otthonában.

Tijana Andusic duplájával és Szücs Réka triplájával 5-0-s előnyre tett szert az összecsapás elején a PEAC. Ezt követően gyorsan felzárkózott a ZTE és az első negyedben sokáig nem is alakult ki nagy különbség a felek között. Végül 15-14 után egy 10-3-as futással lépett el Csirke Ferenc együttese. Az első negyedet Sarok Nikolett triplája zárta, amivel 25-17-re vezetett a PEAC. A második etap első találatát Miljana Dzombeta szerezte, de nem kellett három percet várni és 30-19-nél már átlépte a 10 egységet a differencia. Sokáig ezen a határon mozogtak a csapatok, a ZTE a pécsiek találataira rendre tudott válaszolni ebben az időszakban. A félidő hajrájában nyílt lehetőség a PEAC előtt, hogy jobban elszakadjon. 36-28 után 8-1-es szériával zárták az első 20 percet a vendégek.

A 44-29-ről induló harmadik negyed elején négy percig nem talált be a ZTE. Ez idő alatt 54-29-nél 25 pontos előnyt épített fel a PEAC. Ambrus Péter időkérését követően Deanna Tuchscherer öt gyors pontjával faragott a hátrányán a zalaegerszegi gárda. Összességében azonban ez a 20-24 pontos különbség állandósulni látszott. Az utolsó 10 percnek 62-38-ról futottak neki a csapatok. A záró szakaszban már kiegyenlítettebben alakult a játék képe. A PEAC, melynek Ilina Selcovát leszámítva az összes játékosa bevethető volt ezen az estén, úgy tartotta magabiztosan az előnyét, hogy a visszatérők is lehetőséget kaptak a formába lendülésre. Végül mindkét oldalról minden nevezett játékos pályára került. Az utolsó 10 percet 20-18-ra, a mérkőzést 82-56-ra nyerte a PEAC.

Fotó: PEAC-Pécs Facebook