Magabiztos salamancai siker a Rivas otthonában

:

:

Az Euroliga rajta elõtti hétvégén került sor a spanyol csúcsrangadóra, melyen a Rivas Ecopolis látta vendégül a Salamancát. A bajnoki címvédõ szinte végig vezetve 73-65-ös gyõzelmet aratott.

Telt ház fogadta a csapatokat a Rivas Ecopolis otthonában. A két spanyol Euroliga gárda a Szuperkupán már találkozott és akkor a Salamanca nagy csatában 62-57-re diadalmaskodott. Ezúttal nem alakult ki ilyen szoros küzdelem. 14-14 után az elsõ negyed végére 20-15-re lépett el a Salamanca.

A második etap elején Casas és Gil vezérletével 4 pont környékén tartotta a különbséget a Rivas. A játékrész felénél azonban 24-20 után egy 6-0-s szériával 10 pontra nõtt a Salamanca elõnye. Ez pedig a félidõig kitartott. A harmadik negyed elején egy triplával még látótávolságba ért a Rivas. Ezt követõen azonban a 17 pontos Shay Murphy és a 15 egységig jutó Angelica Robinson vezérletével a Salamanca fokozatosan növelte az elõnyét.

A záró szakasz 54-40-rõl indult. Ekkor Robinson duplájával, illetve Rezan két büntetõjével már 58-40-re ment a Salamanca. Ezt követõen a Rivas mindent megpróbált. Behullottak szerencsésebb távoli és középtávoli vállalások, így Eldebrink 2+1-es helyzete után 65-58-ra is felzárkóztak a hazaiak. Ennél közelebb azonban kerültek. A Salamanca végig uralta a csúcsrangadót és megérdemelt gyõzelmet aratott.

Rivas Ecopolis – Perfumerías Avenida Salamanca 65-73 (15-20, 10-15, 15-19, 25-19)